کدام رسانه‌ها بیشترین تخلفات انتخاباتی را داشته‌اند؟

نگام ، فرهنگ و هنر _ جدول تجمیعی تخلفات رسانه‌های مشمول ماده ۶۸ قانون انتخابات

 در جدول تجمیعی تخلفات رسانه‌های مشمول ماده ۶۸ قانون انتخابات تا ۲۶ اردیبهشت، بیشترین تخلفات جلوی نام دو خبرگزاری فارس و تسنیم دیده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی، جدول تجمیعی تخلفات رسانه های مشمول ماده ۶۸ قانون انتخابات ریاست جمهوری را منتشر کرد.

مطابق ماده ۶۸ قانون انتخابات ریاست جمهوری ، انجام هر گونه فعالیت تبلیغاتی و همچنین استفاده از وسایل و سایر امکانات وزارتخانه‌ها و ادارات، شرکت‌های دولتی و مؤسسات وابسته به دولت و نهادها و مؤسساتی که از بودجه عمومی (‌به هر مقدار) استفاده می‌کنند و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مزبور ممنوع اعلام شده است.

این جدول، جمع جداول روزانه رصد شده از تاریخ ۱۰ تا ۲۶ اردیبهشت (ساعت۱۴) است که بر اساس رصد روزانه رسانه های مشمول ماده ۶۸ قانون انتخابات(رسانه های دولتی و بهره مند از بخش عمومی) انجام و به صورت روزانه برای ستاد انتخابات کشور ارسال شده است.

این بررسی بر پایه درج اخبار له و علیه در خصوص نامزدهای انتخاباتی بوده که با در نظر گرفتن رعایت نکردن نسبت عادلانه انتشار اخبار پوششی و تولیدی برای همه نامزدهای ریاست جمهوری انجام شده و اخبار انتخاباتی غیرمرتبط با نامزدها را شامل نمی شود. همچنین تعداد اخبار یادشده تقریبا یک سوم اخبار انتخاباتی منتشر شده در این رسانه ها است که اخبار دارای رویکرد اطلاع رسانی در خصوص نامزدها – با نسبت مساوی – را شامل نمی شود.

نام رسانه

تعداد تخلفات ثبت شده

آنا

۶

ایرنا

۶۴

 ایسنا

۵۴

برنا

۶۲

تسنیم

۲۴۵

دانشجو

۱۸۳

فارس

۲۵۱

مهر

۱۶۰

ایران

۲۵

جوان

۴۳

خراسان

۵

شهروند

۲۳

قدس

۳۲

کیهان

۹۴

همشهری

۷