واکنش سفارت ترکیه در واشنگتن به تظاهرات بدون مجوز گروه‌های تروریستی

نگام ، بین الملل _ سفارت ترکیه در واشنگتن با انتشار بیانیه‌ای نسبت به تظاهرات بدون مجوز و تحریک‌آمیز هواداران گروه تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک واکنش نشان داد
به گزارش تی آر تی فارسی سفارت ترکیه در ایالات متحده آمریکا در خصوص تظاهرات بدون مجوز هواداران گروه‌ تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک مقابل ساختمان این سفارت در واشنگتن و هنگام بازدید رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: “تظاهرکنندگان، شهروندان ترک آمریکا را که برای استقبال از رئیس جمهور خود گردهم آمده بودند بطور خشونت‌آمیزی تحریک کردند. ترک‌های آمریکا از حق دفاع مشروع خود استفاده کرده‌اند. در این بین یک نفر به شدت زخمی شد. خشونت و جراحت‌ها در پی تظاهرات تحریک‌آمیز و بدون مجوز اتفاق افتاد. امیدواریم که در آینده با پیشگیری‌های لازم از وقوع چنین حوادثی جلوگیری شد.”

گفتنی است هواداران گروه ترویستی پ.ی.د/پ.ک.ک، ۱۶ ماه مه در مقابل سفارت ترکیه در واشنگتن دست به تظاهرات بدون مجوز و آشوب زده بودند.

تعداد انگشت‌شماری از هواداران گروه تروریستی پ.ی.د/پ.ک.ک که تصاویر عبدالله اوجالان، سرکرده گروه تروریستی پ.ک.ک و تکه پارچه‌های ی.پ.گ را در دست داشتند همزمان با ورود اردوغان به محل سفارت شروع به سر دادن شعار علیه ترکیه کردند. در پی این اقدام تحریک‌آمیز و حضور کم رنگ پلیس آمریکا و عدم دخالت به موقع، آلپ کنعان دره‌جی، شهروند ترکیه از ناحیه سر مجروح شد.