عبدالحمید معصومی تهرانی روحانی نواندیش، از کمپین یاران ایران حمایت کرد

نگام، حقوق بشر – عبدالحمید معصومی تهرانی یکی از روحانیون نواندیش و شناخته شده ایرانی در پیامی ضمن حمایت از کمپین یادآوری بازداشت مدیران جامعه بهایی ایران نسبت به حکم ناعادلانه آنان اعتراض کرد و مسئولین حکومتی را به تساهل و تسامح دعوت کرد.

نامه معصومی تهرانی که در زیر این نوشتار عینا منتشر می شود اشاره به تبعیض علیه شهروندان بهایی و حضور دگراندیشان مذهبی در کشور ایران را دارد.
متن زیر نوشته این روحانی نواندیش است که به جهت دفاع از پیروان ادیان مختلف در ایران بارها توسط ماموران امنیتی تحت فشار و بازداشت قرار گرفته است.
.
بسمه تعالی
نه سال از حبس ناعادلانه مدیران سابق جامعه بهایی ایران می گذرد و متاسفانه در سالهای اخیر شاهد فشارهای گوناگونی همچون بازداشتهای فله‌ای؛ پلمپ امکان کسب و کار؛ جلوگیری از ادامه تحصیل و ممانعت از تدفین اموات جامعه دگر مذهب بهایی بوده‌ایم. این رفتارهای بدوی و تبعیض‌های آشکار در کشوری که دارای تنوع دینی؛ مذهبی و قومی است بطور قطع جز گسترش بی اعتمادی، ریاکاری، دروغگویی و تخریب روان اجتماعی نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت.
امیدوارم مسئولین امر و عقلای قوم نسبت به رفع هر گونه تبعیض دینی، مذهبی، قومی و جنسیتی؛ همانگونه که مدعی عدم وجود شهروندان درجه یک و دو و سه هستند در عمل نیز به این ادعای خود جامه عمل بپوشانند و بر شایسته‌سالاری اهتمام بیشتری نمایند؛ چرا که این کشور متعلق به همه‌ی ساکنانش اعم از شیعه؛ سنی؛ مسیحی؛ یهودی؛ بهائی؛ یارسان، زرتشتی و مندایی است.
این کمترین از باب تلطیف و تقریب میان قلوب و پرهیز از تعصبات کور؛ دشمنی‌های بی‌حاصل و تعدی به حقوق انسانی ابناء بشر در حد توان خود عمل نمودم. امیدوارم علماء دینی و مذهبی که می بایست مروج اخلاق و صفات انسانی در میان مردمان باشند با توجه به کرامت ذاتی انسان برای رفع تبعض و نفرت‌پراکنی و ظلم همچون اسلاف خویش پیش قدم شوند.
الراجی؛ عبدالحمید معصومی تهرانی
.
مدیران جامعه بهایی ایران پیشتر در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۸۷ توسط ماموران امنیتی بازداشت و در دادگاه به بیست سال زندان محکوم شدند که در سال هشتم زندانی بودن آنان این حکم به ده سال زندان کاهش یافت.