وزیر کشور: مردم به شعبه های اخذ رای خلوت مراجعه کنند/ به شایعات و گمانه زنی ها توجه نشود

نگام ، سیاسی _ وزیر کشور از مردم خواست با توجه به اینکه در برخی شعبه ها به خصوص در کلانشهرها با تراکم جمعیت مواجه هستیم ، به شعبه های خلوت مراجعه کنند.
به گزارش ایرنا، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه جمعه در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور افزود: مردم عزیز ایران امروز حماسه جدیدی را خلق کردند و با مشارکت بی نظیرشان نشان دادند پای آرمان هایشان همیشه هستند.
وی ادامه داد: از صبح امروز تلاش کردیم همه تمهیدات را داشته باشیم که مردم به راحتی رای دهند اما آنقدر حضور زیاد است که شرمنده این همه لطف و محبت و صبر آنها هستیم.
وزیر کشور گفت: مردم برای تعیین سرنوشت اجرایی کشورشان و برای مانور قدرت آمدند و خواهش ما این است که مردم ما را ببخشند و تحمل کنند و یکبار دیگر اثبات حقانیت خود در عرصه های تعیین سرنوشت باشند.
رحمانی فضلی افزود: تا ساعت ۲۴ می توانیم زمان انتخابات را تمدید کنیم لذا از مردم می خواهیم به گونه ای پای صندوق بیایند تا ما بتوانیم قبل از ساعت ۲۴ ستادها و شعب را ببندیم چون بعد از آن، روز شنبه می شود و برگزاری انتخابات در شنبه تخلف است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه در برخی شهرها و کلانشهرها با تراکم مواجه هستیم از مردم می خواهم برنامه ریزی کنند و در سطح بقیه شعب سطح شهر توزیع شوند.
وی اضافه کرد: در تهران برخی شعبه ها را اعلام کرده اند که خواهش می کنم از مردم که خودشان مدیریت کنند و به شعبه های خلوت بروند تا ما بتوانیم تا آخرین نفر رای ها را اخذ کنیم و شرمنده کسی نشویم.
وزیر کشور گفت: با توجه به اینکه انتخابات شوراها و ریاست جمهوری باهم برگزار می شود این ترافیک وجود دارد و از طرفی دیگر علاقه مندی مردم به سرنوشتشان را شاهد هستیم.
رحمانی فضلی در ادامه به موضوع شایعات و گمانه زنی ها درباره نتایج آرا اشاره کرد و افزود: ممکن است شایعات و گمانه زنی ها و آمارهایی از صندوق ها که باز نشده، در فضای مجازی و رسانه ها منتشر شود که از مردم می خواهم به هیچ وجه به این شایعات و گمانه زنی ها توجه نکنند.
وی ادامه داد: ستاد امنیت انتخابات مامور شده است کسانی را که این آمار و اطلاعات را توزیع می کنند حتما معرفی کنند و چند ساعت قبل، همه این ها را به دادسرا معرفی کردیم که انشاالله با همه افراد و رسانه هایی که در این زمینه فعالیت کردند برخورد جدی شود.
وزیر کشور در ادامه به موضوع تعرفه ها اشاره کرد و گفت: به استانداران و فرمانداران دستور داده ایم یکبار دیگر بحث تعرفه ها را دنبال کنند، خوشبختانه از صبح امروز تا کنون به هیچ وجه با کسری تعرفه مواجه نبودیم. در برخی از شعبه ها که موقتا با کسری تعرفه مواجه شدیم تعرفه ها تامین شد و ما توانستیم با فعالیت خوب، این تعرفه ها را به صورت مطلوب توزیع کنیم.
رحمانی فضلی افزود: به فرمانداران و استانداران دستور دادیم تعرفه های لازم را به شعبه های باقی مانده برسانند که امیدوارم مردم با همکاری که با ما داشتند در این ساعت آخر همکاری مناسبت تری داشته باشند.
وی ادامه داد: در تبریز،مشهد،اصفهان و تهران برخی شعبه های اخذ رای هستند که در حال حاضر خلوت می باشند و مدیران ما در استان ها این حوزه ها را اعلام کرده اند که خواهش می کنم مردم به این حوزه ها مراجعه کنند تا حقی از آنان ضایع نشود و بتوانیم احقاق حق کنیم.
وزیر کشور در پاسخ به این سوال که زمان آغاز شمارش آرا چه زمانی خواهد بود؟ گفت: بعد از پایان رای گیری دستور می دهیم که هیات نظارت و هیات اجرایی با هم این کار را شروع کنند.
رحمانی فضلی افزود: برخی از افراد و گروه ها اعلام عمومی کردند که هرکس شکایتی از روند انتخابات دارد به آن ها گزارش کند که این کار غیرقانونی است، تنها ناظر انتخابات، شورای نگهبان است و تمامی ایرادات و تخلفات احتمالی باید به شورای نگهبان داده شود و پس از دادن این گزارش ها ، شورای نگهبان موظف است که طی سه روز آن گزارش ها را بررسی کند.