افزودن جعل و دروغ در فهرست امضاء برای مدعیان استیضاح رئیس جمهور !

نگام ، سیاسی _ روزنامه قانون در گزارشی پیرامون تلاش برخی نمایندگان برای طرح سؤال از رئیس جمهور با امضای بالا، از جعلی بودن شماری از امضاها پرده برداشته و در این زمینه مدعی شده است: «این جریان در مسیر فشار بر روحانی، دست به تقلب زده و امضا‌هایی را زیر نامه سوال ثبت کرده‌اند که جعلی بوده است!
به گزارش شب تاب_در همین راستا روزنامه همدلی در گزارشی با نقد این اقدام نوشت: «روز سه‌شنبه سیدجواد ابطحی، نماینده خمینی‌شهر در مجلس از جمع‌آوری ۶۴ امضا از نمایندگان مجلس برای طرح سوال از روحانی خبر داد. به دنبال این خبر، جبار کوچکی‌نژاد، عضو اصولگرای مجلس نیز در گفت‌وگویی از جمع‌آوری ۵۰امضا جهت سوال از رییس جمهور درباره هرج و مرج در برخی بنگاه‌های مالی و اعتباری سخن گفته بود. او همچنین گفته بود، بر اساس قانون، سوال از رییس جمهور به ۷۵ امضا احتیاج دارد که بنده معتقدم تعداد امضاها تا روزهای آینده به ۷۵ امضا خواهد رسید!
اما دست این جماعت زمانی رو می‌شود که زهرا ساعی، عضو فراکسیون امید که نامش به عنوان نماینده امضاکننده سوال از رییس جمهور مطرح شده است، در واکنش به این موضوع، سوال از رییس جمهور را ادامه رفتارهای جریان انحرافی دانست و گفت: موضوع سوال غیر اخلاقی است و اعلام نام من به عنوان یکی از امضاکنندگان سوال، سوءاستفاده سیاسی از اعتماد نمایندگان است. این نماینده تبریز در مجلس ضمن بی‌اطلاعی از اعلام نام او به عنوان یکی از امضاکنندگان سوال از رییس جمهوری افزود: یکی از نمایندگان با حضور در جمع مجلسیان اعلام کرد برای پیگیری مسایل مربوط به موسسات مالی و اعتباری و احقاق حقوق مالباختگان این موسسات، در حال ارسال نامه‌ای به رییس جمهوری برای تسریع روند پیگیری‌ها است!…
…اصل ۸۸ قانون اساسی این اجازه را به نمایندگان می‌دهد که در راستای وظیفه نظارت خود، از رییس‌جمهور سوال بپرسند. استیضاح و سوال از چند نظر با یکدیگر تفاوت دارد؛ تفاوت اول این است که بعد از سوال، هیچ رای گیری انجام نمی شود و بنابراین سوال تنها اثر سیاسی دارد و هیچ اثر حقوقی مانند عزل یا قضایی شدن پرونده ندارد. تمام این مسائل را که در کناریکدیگر قرار می‌دهیم، به تنها نکته‌ای که از این اقدام نمایندگان محافظه‌کار می‌رسیم، همانندسازی روحانی با احمدی‌نژاد است. زیرا اولین رییس‌جمهوری که توسط نمایندگان برای سوال پاسخ دادن به مجلس رفت، ‌احمدی‌نژاد بود. این طیف باقی‌مانده از طرفداران دولت قبل، برای آنکه ضعف‌های خود را بپوشانند و به نوعی گذشته را تلافی کنند، دست به این‌گونه اقدامات می‌زنند. همان‌گونه که سعی داشتند بسیاری دیگر از ضعف‌های احمدی‌نژاد را در این دولت بازسازی کنند ولی موفق نشدند.»