ساحل آقچه‌قوجه ترکیه مکانی مناسب برای گذراندن تعطیلات معلولین

نگام ، بین الملل _ ساحل تفریحی و توریستی آقچه‌قوجه استان دوزجه ترکیه به دلیل طراحی ویژه، به مکانی مناسب برای گذراندن تعطیلات معلولین تبدیل شده است.

به گزارش آناتولی فارسی ، ساحل تفریحی و توریستی آقچه‌قوجه استان دوزجه ترکیه، که یکی از مناطق مهم گردشگری کشور در غرب دریای سیاه محسوب می شود، پس از احداث مسیر ویژه عبور معلولین و کمک پرسنل ساحلی تبدیل به مرکزی برای گذراندن تعطیلات شهروندان معلول شده است.

در محل ورودی این ساحل برای معلولین آسانسور ویژه معلولین نصب شده و برای ورود آن ها به آب مسیر ویژه ای نیز احداث شده است. همچنین مکان ویژه ای برای استفاده معلولان از حمام آفتاب اختصاص یافته است. معلولان با وسایل نقلیه ویژه می‌توانند در ساحل تردد کنند.

محمد دال یکی از معلولینی که ساحل آقچه‌قوجه را برای گذراندن تعطیلات انتخاب کرده، در این باره گفت: با وجود مانع بزرگی به نام معلولیت جسمانی، خود به تنهایی می توانم وارد دریا شوم و شادی را تجربه کنم.

محمد دال با اشاره به تجربه ناخوشایند از تعطیلات سالهای قبل، ادامه داد: هر سال با کمک خانواده ام به ساحل دریا می آیم ولی در ساحل فقط می نشینم و لذت می برم. قبلا هر سال به کنار دریا می آمدیم و گردش می کردیم. اما نمی توانستم وارد دریا بشوم. ولی در حال حاضر سیستم ویژه ای برای افراد معلول در ساحل ساخته اند و به کمک این طراحی به راحتی می توانم وارد دریا شوم. من ۲۲ سال دارم و برای اولین بار وارد آب دریا می شوم این هم برای من لذت خاصی دارد. ساحل عالی آقچه‌قوجه را به همه معلولان توصیه می کنم. نباید زندگی معلولان غیرفعال باشد. در این ساحل همه چیز در دسترس شماست، نجات غریق و دیگر مسئولان نیز کمک می کنند.