اردوغان: وضعیت فوق العاده در ترکیه ادامه خواهد داشت

نگام ، بین الملل _ رییس جمهوری ترکیه اظهار داشت: وضعیت فوق العاده در ترکیه تا زمان ریشه کن شدن کامل گروه تروریستی فتو ادامه خواهد داشت.

به گزارش تی آر تی فارسی ، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی در جمع سرمایه گذاران خارجی در تالار اتحادیه اتاق‌های بازرگانی و بورس ها در آنکارا که درچارچوب برنامه های ۱۵ جولای صورت گرفت، اظهار داشت: وضعیت فوق العاده در ترکیه تا زمان ریشه کن شدن کامل گروه تروریستی ساختار دولت موازی فتو (FETÖ/PDY) ادامه خواهد داشت.

وی همچنین افزود: هیچ پروژه ای در منطقه و جهان بدون مشارکت ترکیه محقق نخواهد شد.

ادامه سخنان وی در همایش مذکور به شرح زیر است:

-شمار شرکت‌های بین المللی فعال در کشور ما از ۵ هزار به بیش از ۵۱ هزار مورد رسیده است. با انجام اصلاحات و سرمایه گذاری طی ۱۵ سال میزان رشد در ترکیه را سه برابر افزایش دادیم.

-استانبول دیگر تبدیل به جاده ابریشم، به تمام راه ها متصل و نقطه تلاقی شده است. واقع بودن در این موقعیت جغرافیایی، نه یک نقص، بلکه مزیتی برای ما به شمار می‌رود.

-ترکیه برعکس آنچه جلوه می‌دهند، کشوری فاقد آزادی اندیشه نیست. آزادی مطبوعات بی‌حد و مرز نمی تواند وجود داشته باشد.

در حاشیه نشست G20 در هامبورگ می خواستیم با هموطنان خود جلسه ای در یک سالن ترتیب دهیم و اعلام کردیم که می تواند در جایی به جز هامبورگ باشد اما اجازه ندادند.

-شما به ترکیه بیایید هر جایی که مایل باشید برایتان مجوز نشست صادر می کنیم. هلند و بلژیک نیز به همین ترتیب آنها از آزادی اندیشه می ترسند، زیرا به افکار خود اطمینان ندارند. ما از آنجا که به اندیشه خود اعتماد داریم از آزادی اندیشه نمی هراسیم و راحتیم.

از آنکارا (کمال قلیچدار اوغلو، رهبر حزب جمهوری خواه خلق ترکیه) راهی استانبول شدند، ۲۵ روز راهپیمایی کردند، با اطمینان به چه کسی؟ با اطمینان به دولت و نیروهای امنیتی کشور. میتینگ های خود را برگزار کردند، آیا اتفاقی افتاد؟ هیچ اتفاقی برای هموطنان مان نیز نیفتاد.

-شما نمی توانید بگویید در این کشور امنیت وجود ندارد. در حال حاضر در خصوص وضعیت فوق العاده ایراد تراشی می کنند، اما اگر این وضعیت برقرار نبود نمی توانستید به این راحتی و با آرامش گام بردارید. مرزهای وضعیت فوق العاده را نمی توانیم براساس خطوطی که غرب اعلام می کند تعیین کنیم.

-اپوزیسیون و مخالفان حامی گروه تروریستی پ.ک.ک علیه ترکیه از گفتن هیچ دروغی دریغ نمی‌کنند. وقتی به فرودگاه رسیدیم جنگنده های F-16 بالای سر ما در حال پرواز بودند، اما فرار در شان نبود. اگر رهبر پشت سنگی مخفی شود، ملت پشت کوه پنهان می‌شوند.