بازداشت یکی دیگر از اعضای خانواده رامین حسین پناهی توسط نیروهای سپاه

نگام، حقوق بشر – عباس حسین پناهی، یکی دیگر از بستگان رامین حسین پناهی، فعال سیاسی که اخیرا در درگیری مسلحانه توسط نیروهای سپاه پاسداران زخمی و بازداشت شده است، پس از مراجعه به منزل خانوادگی این شهروند اهل قروچای دهگلان، بازداشت و به نقطه نامعلومی منتقل شد.

در ادامه فشار بر خانواده و نزدیکان رامین حسین پناهی، فعال سیاسی که بصورت زخمی هم اکنون در بازداشت نیروهای سپاه پاسداران به سر می برد. روز گذشته یکی دیگر از اعضای این خانواده بازداشت شد. پیش از نیز تعدادی از نزدیکان رامین حسین پناهی بازداشت شده بودند.

عباس حسین پناهی، از نزدیکان رامین حسین پناهی روز پنج شنبه مورخ ۲۲ تیرماه پس از آنکه به قصد دیدار به منزل خانوادگی رامین حسین پناهی مراجعه کرده بود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و بدون توضیح مشخص یا ارایه حکمی به محلی نامعلومی منتقل شد.

این بازداشت در حالی صورت می گیرد که کماکان از سرنوشت رامین حسین پناهی اطلاع دقیقی در دست نیست و همچنین تعداد دیگری از اعضای این خانواده به دلیل ارتباط خانوادگی با وی بازداشت شده اند.

لازم به یادآوری است رامین حسین پناهی، از اعضای یکی از احزاب کردی است که در پی تبادل آتش در تاریخ اول تبرماه با نیروهای سپاه پاسداران به صورت زخمی به اسارت این نیروها درآمده است. نیروهای سپاه پس از بازداشت وی به منزل پدری وی مراجعه کرده و دست به بازداشت تنی از اعضای خانواده وی زده اند. خانواده حسین پناهی در بیم از سرنوشت رامین حسین پناهی و با خواست آزادی سایر اعضای خانواده که ارتباطی با فعالیت های این فعال سیاسی نداشته اند نامه ای به گزاشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل نوشتند.