اردوغان: حکم دادگاه ها در مورد پرونده کودتاچیان به تدریج اعلام خواهد شد

نگام ، بین الملل _ رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه طی مراسمی که به مناسبت ۱۵ جولای روز گرامیداشت دموکراسی و اتحاد ملی بر روی پل شهدای ۱۵ جولای برگزار شده بود سخنرانی کرد

به گزارش تی آر تی فارسی ، مردم ترکیه در سالگرد ۱۵ جولای میادین را پر کردند.

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه طی مراسمی که به مناسبت ۱۵ جولای روز گرامیداشت دموکراسی و اتحاد ملی بر روی پل شهدای ۱۵ جولای برگزار شده بود سخنرانی کرد.

اردوغان با اشاره به اینکه ملت با دیدن حملات و اقدام به کودتای سازمان تروریستی فتح الله گولن در شب ۱۵ جولای فورا وارد عمل شدند، گفت: هزاران وطن دوست، بر علیه کودتاگران به کوچه و خیابانها ریخته و با تجمع در میادین، مقابل پادگانها و فرودگاه ها اقدام به کودتا را دفع کردند.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه کودتاچیان تانکها، بمبها، هلی کوپترها، هواپیماهایی که غصب کرده بودند، دست به حمله زدند گفت: ملت ما با قلبهای آکنده از ایمانشان در برابر سلاح های مدرن ایستادگی کردند.

اردوغان از تک تک کسانی که در جریان این مبارزات از وطن خود دفاع کردند، سپاسگزاری کرد.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه اقدام خائنانه ۱۵ جولای آخرین حمله علیه ملتمان نبوده و نخواهد بود گفت: ما قدرتهای پشت پرده فتو، پ ک ک و داعش را میدانیم و قبل از هر چیز از پس آن خائنین بر خواهیم آمد.

اردوغان با اعلام اینکه ترکیه کشوریست که سنتی هزار ساله دارد، گفت: ملت ترک، همانند آنچه که در طول تاریخ هزار ساله اش انجام داده است، در راه دفاع از ارزش های مقدس خود از جان گذشتگی کرده است.

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه ما ضمن ترساندن مرگ با مرگ به راه خود ادامه خواهیم داد، گفت: بدون اینکه ایمان را از قلب، جسارت را از سینه ، نیرو را از مچ دستمان و عرق تلاش را از پشت گردنمان کم کنیم به راه خود ادامه خواهیم داد.

رجب طیب اردوغان افزود: بویژه منسوبین این سازمان در ادارات دولتی را به سرعت پاکسازی کردیم. در رسیدگی به دعاوی منسوبین سازمان تروریستی فتح الله گولن بتدریج حکم دادگاه ها اعلام می شود. اطمینان داشته باشید هیچک از خائنان این کشور بدون مجازات نخواهند ماند. ملت ترکیه که خادمان خود را تاج سر خود می کنند در کوفتن سر خیانت کنندگان نیز هرگز شک و تردید نمی کند.