اعزام حمید بقایی در پی اعتصاب غذا وخامت حال به بیمارستان بقیه الله،ناکامی احمدی‌نژاد در ملاقات با بقایی

نگام ، سیاسی _ سه شنبه سوم مرداد ۱۳۹۶ حمید بقایی در پی اعتصاب غذا و به علت وخامت حالش به بیمارستان بقیه الله انتقال یافته و طبق اخبار دریافتی  محمود احمدی نژاد برای عیادت ایشان به بیمارستان رفته است.

توئیتر خبرگزاری فارس امروز از قبول وثیقه بیست میلیاردی در دادسرای فرهنگ و رسانه خبرداده و اعلام کرده است که آقای بقایی تا ساعاتی دیگر آزاد خواهد شد.

کانال تلگرامی دولت بهار، نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، هم مدعی شد حمیدرضا بقایی از زندان به بیمارستان بقیه الله منتقل شده است.

این کانال با انتشار تصاویری از احمدی نژاد در محوطه بیمارستان بقیه الله، مدعی شده ماموران حراست با بستن در، مانع ورود وی به بیمارستان برای عیادت از حمید بقایی شده اند.

توئیتر خبرگزاری فارس ساعاتی قبل از قبول وثیقه ٢٠ میلیاردی در دادسرای فرهنگ و رسانه خبر داده و اعلام کرده بود که بقایی تا ساعاتی دیگر آزاد خواهد شد. درحالیکه علی اکبر جوانفکر در تلگرام ادعا کرده حمید بقایی همچنان در اختیار مقامات قضایی است و با وجود تامین وثیقه ، آزادی او هنوز ممکن نشده است.

جوانفکر که در تصاویر منتشر شده در کانال دولت بهار در کنار احمدی‌نژاد دیده می‌شود، مدعی است انتقال بقایی به بیمارستان نتیجه اعتصاب غذای او بوده است.

به گزارش کانال دولت بهار، احمدی نژاد پس از حدود یک ساعت و ربع انتظار و پیگیری و ممانعت ماموران از ملاقات و تماس تلفنی با حمید بقایی بیمارستان بقیه الله را ترک کرد.

اولین بار حمید بقایی؛ معاون اجرائی و سرپرست نهاد ریاست جمهوری دولت دهم در ١٨ خرداد ٩۴ به دلیل پرداخت پاداش به برخی وزیران، مسئولان و مقامات دولتی بازداشت شد. همچنین ١٨ تیرماه گذشته بقایی به دلیل آنچه علی اکبر جوانفکر «عدم توانایی تامین وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی» عنوان کرده بود، برای دومین بار بازداشت شد.