روحانی طلسم حضور اهل سنت را در کابینه بشکند

نگام ، سیاسی _  جلیل رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز و عضو فراکسیون امید مجلس، از رئیس جمهور خواست طلسم حضور اهل سنت را در کابینه بشکند.
رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز و عضو فراکسیون امید مجلس در گفت‌و‌گو با فام نیوز اظهار کرد: در دوره قبل آقای روحانی دستیاری ویژه اقوام و مذاهب را تاسیس کرد که نشاندهنده توجه ایشان به حقوق قومیتی و اهل سنت بود ولی چون ساختار مناسبی برای آن تعریف نشده بود علی رغم تلاش های مثبت و خوب آقای یونسی نتوانست به بخش اعظمی از مطالبات جامعه اهل سنت پاسخ دهد.
وی افزود: با توجه به نیاز به همگرایی و هم دلی در کشور و همچنین حمایت وسیع اهل سنت از آقای روحانی و دولت تدبیر و امید و همچنین مطالبات مردم در قبال حقوق شهروندی، تشکیل معاونت امور اهل سنت در ریاست جمهوری و انتخاب فردی که بتواند این معاونت را به خوبی اداره کند ضروری به نظر می رسد. من فکر می‌کنم چنین ساختاری می‌تواند حلقه رابطه بین ریاست جمهوری و حاکمیت با بخش وسیعی از جامعه باشد و در ایجاد همگرایی اثرگذار خواهد بود. فراکسیون اهل سنت مجلس هم آمادگی همفکری و مشورت با دولت در این زمینه را خواهد داشت.
رحیمی با تاکید بر ضرورت توجه شایسته سالاری در انتخاب کابینه دوازدهم یادآور شد: ما از آقای روحانی می خواهیم افراد توانمند، صادق ، پاکدست و دلسوز برای وزارت خانه ها انتخاب کنند اما عقلانی نیست که بگوییم در بین میلیون ها اهل سنت یک فرد توانمند وجود ندارد. به اعتقاد من نظام می‌تواند از این ظرفیت استفاده کند و امیدواریم این طلسم در دولت دوازدهم بشکند.
رئیس فراکسیون مرزنشینیان مجلس همچنین خاطر نشان کرد: عمده اهل سنت مرز نشین هستند و در مناطق مرزنشین کمتر سرمایه گذاری انجام شده و اشتغال ایجاد شده لذا ما از آقای روحانی می خواهیم به خاطر رای جامعه اهل سنت به ایشان به محرومیت زدایی از مناطق مرزی توجه ویژه نشان دهد. متاسفانه شرایطی در برخی از مناطق مرزی دیده می‌شود که شایسته شهروند جمهوری اسلامی ایران نیست و ایجاد امکانات حداقلی مثل آب رسانی، برق رسانی و ساخت جاده ضروری به نظر می رسد.
رحیمی در پایان با بیان اینکه سرمایه گذاری در مرزها موجب ایجاد امنیت خواهد شد گفت: توجه به توسعه مناطق مرزی و ایجاد اشتغال پایدار جلوی ناامنی ، مهاجرت بی رویه و حاشیه نشینی بسیار ی از آسیب های اجتماعی را خواهد گرفت که امیدواریم آقای روحانی با توجه به این موضوع بخشی از توقعات را برآورده کند.