تروریست‌های پ ک ک، نوجوان ۱۶ ساله را شهید کردند

نگام ، بین الملل _ در پی حمله گروه تروریستی پ.ک.ک به مناطق روستایی از توابع شهرستان ماچکا در استان ترابزون ترکیه، یک نوجوان ۱۶ ساله و یک تن از نیروهای امنیتی به شهادت رسیدند.

به گزارش آناتولی فارسی ، گروه تروریستی و تجزیه‌طلب پ.ک.ک که مرتکب بزرگترین قتل عام غیرنظامیان اعم از کودکان٬ جوانان٬ زنان و سالمندان شده‌ و بارها جنایات خود را در رسانه‌ها نیز اعتراف کرده است، این بار به مناطق روستایی شهرستان ماچکا از توابع استان ترابزون در شمال ترکیه حمله کردند که در نتیجه آن «ایرن بلبل»، نوجوان معصوم ۱۶ ساله و «فرهاد گیدیک» گروهبان یکم نیروهای ژاندارمری شهید شدند.

استانداری ترابزون طی انتشار اطلاعیه هم اعلام کرد: درگیری میان نیروهای امنیتی عناصر تروریستی و تجزیه طلب در این منطقه ادامه داشته و نیروهای زیادی برای سرکوب آنها به منطقه اعزام شده اند.

در همین راستا،‌ تیم های فوتبال ترابزون اسپور و گالاتاسرای نیز با صدور پیام‌های جداگانه از طریق رسانه ای اجتماعی ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی اعلام کردند: شهادت فرهاد گیدیک و ایرن ۱۶ ساله را تسلیت گفته و از درگاه الهی برای روح این شهیدان رحمت مسئلت می کنیم. لعنت بر ترور. سر کشور و ملت مان سلامت.

ماه ژوئن گذشته نیز شن‌آی آیبوکه یالچین، معلم ۲۲ ساله موسیقی که روز گذشته از سوی گروه تروریستی پ.ک.ک در باتمان در جنوب شرق کشور مورد حمله مسلحانه قرار گرفته و جان خود را از دست داد.

گروه تروریستی پ.ک.ک که برای دیگران حقی برای زندگی قائل نیست، از زمان تاسیس، تاکنون، همواره غیرنظامیان را هدف حمله قرار داده است.

گروه تروریستی و تجزیه‌طلب پ.ک.ک که خود را به اصطلاح خواستار آزادی کردها معرفی می‌کند٬ مرتکب بزرگترین قتل عام غیر نظامیان کردتبار اعم از کودکان٬ جوانان٬ زنان و سالمندان شده‌ و بارها جنایات خود را در رسانه ها نیز اعتراف کرده است.

هفته گذشته در پی انفجار کامیون بمبگذاری شده در منطقه دوروملوی شهرستان سور، از توابع استان دیاربکر ۱۶ نفر کشته و ۲۳ نفر دیگر زخمی شدند.

پ.ک.ک زمانی که تازه تاسیس شده بود جنبشهای غیر مسلح کرد همانند «کاوا»٬ «راه آزادی»٬ «انجمن کرد دموکرات انقلابی»٬ «ریزگاری»٬ «کوک»٬ «بش پارچه‌جیلر» و «تکوشین» را مورد حمله قرار داده است.

این گروه تروریستی سپس به خاطر اینکه توجه مردم را به خود جلب کند٬ به قبایل و طوایف منطقه نیز حمله کرد.

فهرست برخی از قتل عامهای صورت گرفته از سوی این گروه تروریست از بدو تاسیس تاکنون به شرح ذیل است:

– قتل عام پینارجیک(۲۰ ژوئن ۱۹۸۷): در پی حمله گروه تروریستی پ.ک.ک به روستای عمرلی ماردین، ۳۰ نفر از جمله ۶ زن و۱۶ کودک کشته شدند.

– قتل عام چیفته‌کاواک (۲۱ سپتامبر۱۹۸۷): در اثر حمله این گروه به قصبه چیفته‌کاواک، از توابع استان شرناک ۱۱ نفر از جمله ۴ کودک و ۵ زن که دو نفر از آنها باردار بودند را به قتل رسیدند.

– قتل عام چوباندره (۱۰ اکتبر ۱۹۸۷) : گروه تروریستی پ.ک.ک به قصبه چوباندره در شرناک حمله کرد و در پی آن ۱۳ تن کشته و ۹ نفر دیگر زخمی شدند.

– کشتار میلان ( ۱۸ ماه اوت ۱۹۸۷): بر اثر حمله این گروه به روستای میلان از توابع شهرستان اروح در استان سییرت، ۲۵ نفر از جمله نوزادان و اطفال ۳ و۶ ماهه کشته شدند.

– قتل عام روستای بهمنین (۹ ماه مه ۱۹۸۷): این گروه به روستای تاشکوی شهرستان نصیبین ماردین حمله کرد که از یک خانواده ۱۱ نفره، دو زن و ۸ کودک جان خود را از دست دادند.

– قتل عام هارابرک ( ۸ ژوئیه ۱۹۸۷): در پی حمله تروریست ها به روستای یووالی شهرستان میدیات از استان ماردین، ۹ نفر از جمله دو زن و ۷ طفل معصوم کشته شدند.

– قتل عام پچنک ( ۸ ژوئیه ۱۹۸۷): به دنبال حمله گروه تروریستی پ.ک.ک.، به روستای پچنک از توابع شهرستان ایدیل در استان شرناک، ۱۶ نفر از جمله زنان و کودکان بی دفاع تیرباران شدند.

– کشتار یاغیزاویماک ( تاریخ ۲۸ ماه مه ۱۹۸۸): تروریست ها ۹ چوپان را به اتهام نگهبانی داوطلبانه از روستای یاغیز اویماک شرناک به قتل رساندند.

تیرباران مهندسین(در ۲۱ مارس ۱۹۹۰): گروه تروریستی پ.ک.ک در مسیر راه کوانجیلار-مرکز الازیغ ۹ مهندس و یک کارگر را به قتل رساندند.

قتل عام چیویریم‌لی(۱۰ ژوئن سال ۱۹۹۰): اعضای گروه تروریستی پ.ک.ک، به خانه محافظان روستایی چیویریم‌لی حمله کرده ۲۷ نفر از جمله ۱۲ کودک٬ ۷ زن و ۴ محافظ روستایی مذکور را به ضرب گلوله قتل عام کردند.

کشتار در فروشگاه چتین‌کایا در (۲۵ دسامبر ۱۹۹۱): گروه تروریستی و جدایی‌طلب پ.ک.ک، به فروشگاه چتین‌کایا واقع در منطقه باکرکویو، در استانبول کوکتل مولوتف پرتاب کردند که در نتیجه اتش سوزی ایجاد شده، ۱۱ نفر از جمله یک کودک و ۷ زن بی پناه در شعله های اتش جان باختند.

قتل عام پازارجیک (۱۴ ژوئیه ۱۹۹۱): شبه‌نظامیان پ.ک.ک، ۹ نفر از جمله کودکان و زنان را در شهرستان‌های پازارجیک و چاغلایان‌جیریت در استان کاهرامان ماراش قتل عام کردند.

قتل عام میدیات (۲۲ ژوئیه ۱۹۹۲): گروه تروریستی پ.ک.ک در شهرستان میدیات استان ماردین به خودرو‌های غیرنظامیان حمله کرده ۱۹ شهروند را بصورت بی رحمانه ای به قتل رساندند.

قتل عام جویزدالی (۱ دسامبر ۱۹۹۲): تروریستهای پ ک.ک، به روستای جویزدالی از توابع بیتلیس هجوم برده و ۳۰ نفر از جمله کودکان و زنان را کشتند.

قتل عام روستای سئکی (۲۲ ژوئن ۱۹۹۲): گروه تروریستی پ.ک.ک به خانه‌های ۲ محافظ روستایی در روستای سئکی در شهرستان گرجوش استان باتمان حمله کرده ۱۰ نفر از جمله یک طفل یک ماهه را کشتند.

قتل عام یولاچ (۲۷ ژوئیه ۱۹۹۲): تروریستهای پ.ک.ک. به یک مسجد در روستای یولاچ، واقع در شهرستان سیلوان دیاربکر حمله کرده، ۱۰ نمازگزار را به قتل رساندند.

قتل عام تاتوان (۱۱ ژوئیه ۱۹۹۲): شبه‌نظامیان پ.ک.ک یک مینی‌بوس را در جاده شهرستان تاتوان- بیتلیس متوقف کرده و ۱۳ سرنشین آن را تیرباران کردند.

قتل عام باش‌باغلار (۵ ژوئیه ۱۹۹۳): گروه تروریستی و جدایی‌طلب پک.ک.، به روستای باش‌باغلار در شهرستان کمالیه واقع در استان ارزینجان حمله کرده ۳۳ نفر را قتل عام کرده و تمامی روستا را به آتش زدند.

قتل عام بینگول (۲۴ مه ۱۹۹۳): گروه تروریستی پ.ک.ک، ۳۳ سرباز بدون سلاح و یونیفورم را در مسیر جاده استان‌های بینگول-الازیغ شهید کردند.

قتل عام سوندوز (۱۸ ژوئیه ۱۹۹۳): پ.ک.ک ۲۴ نفر از جمله ۱۴ کودک را در دشت سوندوز در شهرستان باغچه‌سرای وان به قتل رساندند.

قتل عام درینجه (۲۱ اکتبر ۱۹۹۳): گروه تروریستی پ.ک.ک در روستای درینجه واقع در استان قوجاائلی ۲۴ نفر را کشته و ۷ تن دیگر را زخمی کردند.

قتل عام ساوور (۱ ژانویه ۱۹۹۴) : شبه‌نظامیان پ.ک.ک به روستاهای اورمانجیک و آک یورک در شهرستان ساوور واقع در استان ماردین حمله کرده ۲۱ نفر از جمله ۱۱ کودک را به کشتند.

تیرباران مسافران در الازیع (۱ ژانویه ۱۹۹۴): گروه تروریستی پ.ک.ک اتوبوسی را در مسیر راه شهرستان معدن در استان الازیغ متوقف کرده ۸ نفر را تیرباران کردند.

کشتار حمزه لی (۱ ژانویه ۱۹۹۵): طی حمله پ.ک.ک به روستای حمزه لی دیاربکر، ۲۰ نفر از جمله زنان، کودکان و سالمندان کشته و تعداد زیادی نیز زخمی شدند.

کشتار بازار ادویه یا بازار مصریها در استانبول (۹ ژوئیه ۱۹۹۸ ): طی این حمله ۷ نفر کشته و ۱۲۱ تن دیگر زخمی شدند. عاملان این حمله که از تروریستهای پ.ک.ک بودند دستگیر شدند.

کشتار بازار آنافارتالار در آنکارا ( ۲۲ مه ۲۰۰۷ ): ۹ نفر از جمله یک شهروند پاکستانی کشته و ۱۰۰ تن دیگر زخمی شدند.

کشتار گونگورن در استانبول( ۲۷ ژوئیه ۲۰۰۸): در نتیجه انفجار بمب در خیابان گونگورن در استانبول ۱۸ نفر از جمله ۵ کودک کشته و ۱۵۴ نفر دیگر مجروح شدند.

حوادث کوبانی ( ۷ اکتبر و ۲ نوامبر ۲۰۱۴ ): طرفداران پ.ک.ک که برای اعتراض به حملات داعش به کوبانی در خیابانها راهپیمایی اعتراض آمیز برپا کردند، ۳۱ نفر را به قتل رساندند.

کشتار گوون پارک در آنکار ( ۱۳ مارس ۲۰۱۶ ): در پی انفجار یک بمب در ایستگاه اتوبوس در کیزیل آی، اصلی ترین میدان شهر آنکارا، ۳۶ غیر نظامی کشته و ۱۲۵ نفر زخمی شدند.

حمله تروریستی شهر بورسا ( ۲۷ آوریل ۲۰۱۶ ): در نتیجه حمله انتحاری در نزدیکى بازار بزرگ این شهر یک نفر کشته و ۱۳ تن دیگر زخمی شدند.