کواکبیان: منابع مالی برای تامین ۱۰ هزار میلیارد بودجه سپاه قدس ذکر شود / لاریجانی: معاذیری وجود دارد اما مشکلی نیست

نگام ، سیاسی _ نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس در جریان بررسی طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه خواستار ذکر منبع تامین منابع مالی تخصیص بودجه ۱۰ هزار میلیارد تومانی برای سپاه قدس شد و رییس مجلس تاکید کرد که معاذیری در این رابطه وجود دارد.

به گزارش ایلنا، مصطفی کواکبیان در جریان بررسی جزئیات طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا در منطقه، هنگامی که نمایندگان ماده ۱۱ این طرح را بررسی می‌کردند، در تذکری در این رابطه ضمن تقدیر و تشکر از تمامی ۲۴۰ نماینده‌ای که به این طرح رای مثبت دادند، گفت: اشکالی ندارد که اگر منبع تامین منابع مالی این ماده حتی اگر مشخص است، در طرح ذکر شود.

او با اشاره به اصل ۷۵ قانون اساسی یادآور شد: اصل ۷۵ قانون اساسی به ما می‌گوید باید هزینه طرح‌ها مشخص شود و اگر قرار است این منابع از صندوق توسعه ملی یا هر بخش دیگری تامین شود، به لحاظ قانون اساسی موظفیم این منبع را ذکر کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: این‌که شورایعالی امنیت ملی با هماهنگی مقام معظم رهبری این کار را انجام می‌دهند، به طور کامل مورد قبول ما است اما ذکر شدن این مسئله اشکالی ندارد و بنده در جلسات کمیسیون امنیت نیز این مسئله را مطرح کردم اما متاسفانه توجهی نشد.

علی لاریجانی در واکنش به این تذکر نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران گفت: آن‌چنان که عرض کردم، منابع مالی این طرح فکر شده و برای حل این مشکل با شورای نگهبان نگهبان هم صحبت می‌کنیم.

رییس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: معاذیری در این رابطه وجود دارد اما مشکلی نیست و نگران نباشید که این مسئله روی کاغذ باشد، بلکه به منابع آن فکر شده است.

به گزارش ایلنا، جهانبخش محبی‌نیا نماینده اصولگرای می‌اندوآب، شاهین‌دژ و تکاب نیز پیش از کواکبیان در تذکری به این مسئله اشاره کرده و خواستار ذکر منابع مالی این ماده از طرح شده بود.

بنابر ماده ۱۱ طرح مقابله با اقدامات ماجراجویانه و تروریستی آمریکا قرار است، مبلغ ۱۰ هزار میلیارد تومان به سپاه قدس اختصاص داده شود.