اظهار نظرها و اقدامات چهره های مختلف سیاسی پس از اعلام اعتصاب غذای مهدی کروبی

نگام ، سیاسی _ از صبح امروز، مهدی کروبی در اعتراض به روند و شیوه حصر غیرقانونی و غیرشرعی خود دست به اعتصاب غذای خشک زده است. خانم فاطمه کروبی، همسر آقای کروبی در مصاحبه با سحام با تایید این خبر گفت: “آقای کروبی امروز پس از نماز صبح وارد اعتصاب غذای خشک شدند.”

 

حسین کروبی: پدرم با درخواست محاکمه علنی اعتصاب غذا کرده است

 

فرزند مهدی کروبی با تایید خبر اعتصاب غذای پدرش به جماران گفت: ایشان بعد از نماز صبح امروز (چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه)، اعتصاب غذای خشک کرده اند و درخواست محاکمه علنی داشته اند.

 

تصویر مرتبط

 

فرزند مهدی کروبی با تایید خبر اعتصاب غذای پدرش به جماران گفت: ایشان بعد از نماز صبح امروز (چهارشنبه ۲۵ مرداد ماه)، اعتصاب غذای خشک کرده اند و درخواست محاکمه علنی دارند.

وی افزود: ایشان آخرین بار به وزیر بهداشت که به بیمارستان آمده بود نیز گفتند که اگر من به خانه برگردم درخواست محاکمه دارم و به خاطر همین علی رغم بیماری قلبی اعتصاب غذا خواهم کرد تا درخواست من را اجابت کنند.

حسین کروبی تاکید کر: یکی دیگر از درخواست های ایشان خروج نیروهای امنیتی از داخل منزل است. ایشان می گویند این اولین باری است که مامورین داخل منزل هستند و این هیچ منطقی نیست.

 

حق‌شناس: حتی یک روز اعتصاب غذا جان مهدی کروبی را به خطر می‌اندازد

محمد جواد حق شناس در واکنش به این اعتصاب غذا در توییتر خود نوشته است که حتی یک روز اعتصاب غذا، سلامتی و جان فرزند احمد را به خطر می اندازد.

 

نتیجه تصویری برای حق شناس

 

محمد جواد حق شناس از اعضای شورای شهر تهران هشدار داد که حتی یک روز اعتصاب غذا جان مهدی کروبی را به خطر می اندازد.

به گزارش کلمه، مهدی کروبی از راهبران جنبش سبز از صبح امروز دست به اعتصاب غذای خشک زده است.

محمد جواد حق شناس در واکنش به این اعتصاب غذا در توییتر خود نوشته است که حتی یک روز اعتصاب غذا، سلامتی و جان فرزند احمد را به خطر می اندازد.

خروج ماموران امنیتی از منزل و محاکمه علنی در خواسته مهدی کروبی است.

 

الیاس حضرتی خواستار ملاقات وزیر بهداشت با کروبی شد

 

الیاس حضرتی در توییتر شخصی خود نوشت: بعد از شنیدن خبر اعتصاب غذا آقاى کروبى، با لاریجانى،جهانگیرى، قاضى زاده هاشمى و علوى، صحبت کردم و از دکتر هاشمى خواستم به ایشان سرى بزنند .

 

نتیجه تصویری برای الیاس حضرتی

 

کلمه – گروه خبر: الیاس حضرتی از نمایندگان فراکسیون امید مجلس از پیگیری اعتصاب غذای مهدی کروبی در گفتگو با معاون اول رییس جمهور، رییس مجلس و وزرای اطلاعات و بهداشت و درمان خبر داده است.

به گزارش کلمه، الیاس حضرتی در توییتر شخصی خود نوشت: بعد از شنیدن خبر اعتصاب غذا آقاى کروبى، با لاریجانى،جهانگیرى، قاضى زاده هاشمى و علوى، صحبت کردم و از دکتر هاشمى خواستم به ایشان سرى بزنند.

حضرتی با اعلام این خبر گفته است که از آقای قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت خواسته است به ملاقات مهدی کروبی برود.

حسین کروبی، فرزند مهدی کروبی اعلام کرده که پدرش آخرین بار به وزیر بهداشت که به بیمارستان آمده بود نیز گفتند که اگر من به خانه برگردم درخواست محاکمه دارم و به خاطر همین علی رغم بیماری قلبی اعتصاب غذا خواهم کرد تا درخواست من را اجابت کنند.

همسر آقای کروبی نیز گفته است: فقدان پاسخگویی مقامات نظام و مقامات رسمی کشور نسبت به رویه حصر و روندی که در خلال این ماجرا اتفاق افتاده،‌ آقای کروبی را به این نتیجه رسانده که دست به اعتصاب غذا بزنند. ایشان بر این باور است که این روند و ادامه آن به معنای پایان دادن به عمر محصورین است،‌ بدون اینکه پس از سال ها اتهام زدن و رفتارهای غیرقانونی و غیراخلاقی، کوچکترین فرصتی برای دفاع به آنها داده باشند.”

 

درخواست کواکبیان از رئیس‌جمهور برای پیگیری اعتصاب غذای کروبی

 

پخش زنده بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی حسن روحانی از صداوسیما درپی این سخنان ناگهان قطع شد …

 

نتیجه تصویری برای کواکبیان

 

کلمه – گروه خبر: مصطفی کواکبیان درصحن علنی مجلس خواستار رسیدگی رییس جمهور روحانى و وزیر بهداشت درمورد وضعیت مهدی کروبی شد که از صبح امروز دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش کلمه، پخش زنده بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی حسن روحانی از صداوسیما درپی این سخنان ناگهان قطع شد.

خروج ماموران امنیتی از منزل و محاکمه علنی در خواسته مهدی کروبی از رهبران جنبش سبز است.

انتشار خبر اعتصاب غذای خشک مهدی کروبی واکنشهای مختلفی را به همراه داشته است که طی آن خواستار پیگیری این مساله از سوی رییس جمهور شده اند.

 

واکنش نمایندگان لیست امید به خبر اعتصاب کروبی
تابش: موضوع را به وزیر اطلاعات انتقال دادیم و خواستار پیگیری جدی شدیم

تابش ابراز امیدواری کرد که با درایت مسوولان امر و در راستای پیگیری هایی که قبلا توسط کمیته منتخب نمایندگان عضو فراکسیون امید انجام شده بود و قولی که رئیس مجلس داده بود این مساله به نحوی حل شود که هم دغدغه خاطر مردم و خانواده آقای کروبی رفع شود و هم سلامتی ایشان به مخاطره نیفتد.

 

نتیجه تصویری برای تابش

 

نایب رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی از درخواست جمعی از نمایندگان و فراکسیون امید برای پایان دادن به موضوع اعتصاب غذای مهدی کروبی خبر داد.

محمدرضا تابش در گفت وگو با ایسنا در تشریح روند پیگیری موضوع اعتصاب غذای کروبی از سوی فراکسیون امید اظهار کرد: بعد از اینکه از موضوع اعتصاب غذای آقای کروبی مطلع شدیم ضمن مشورت با جناب دکتر عارف و آقای مطهری و جمعی از دوستان نماینده تماسی با آقای حسین کروبی داشتیم و صحت و سقم مطلب را جویا شدیم. ایشان اعتصاب غذای خشک از صبح امروز را تایید کرد ما نیز مراتب نگرانی خود را اعلام کردیم.

وی افزود: با توجه به اینکه آقای کروبی تازه آنژیو شده اند و باید داروی قلب و رقیق کننده خون را مصرف کنند و ممکن است عدم مصرف دارو مخاطراتی برای ایشان داشته باشد تقاضای دوستان این بود که به اعتصاب غذا پایان دهند و یا حداقل داروها را مصرف کنند. ایشان هم از پیگیری نمایندگان تشکر کردند و قرار شد موضوع را منتقل کنند و گفتند اصرار خانواده مصرف داروهاست.

نماینده مردم اردکان در مجلس ادامه داد: ما بلافاصل و خواستار په موضوع را به وزیر اطلاعات انتقال کردیم و خواستار پیگیری جدی شدیم. همچنین موضوع با وزیر کشور در میان گذاشته شد و قرار شد از طریق رییس و مسئولین مربوطه در قوه قضاییه موضوع را پیگیری کنند. ضمناً قرار شد دکتر هاشمی وزیر بهداشت با توصیه دکتر عارف عیادتی از آقای کروبی داشته باشد.

تابش در پایان ابراز امیدواری کرد که با درایت مسوولان امر و در راستای پیگیری هایی که قبلا توسط کمیته منتخب نمایندگان عضو فراکسیون امید انجام شده بود و قولی که رئیس مجلس داده بود این مساله به نحوی حل شود که هم دغدغه خاطر مردم و خانواده آقای کروبی رفع شود و هم سلامتی ایشان به مخاطره نیفتد.

 

 

اعلام نگرانی آیت‌الله بیات از اعتصاب غذای خشک مهدی کروبی در تماس با رییس فراکسیون امید

 

آیت‌الله بیات‌زنجانی دقایقی قبل در تماس تلفنی با محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بصورت تلفنی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت اعتصاب غذای حجت‌الاسلام والمسلمین کروبی، از وی خواست به عنوان نماینده ملت در مجلس شورای اسلامی پیگیر این موضوع شود.

 

نتیجه تصویری برای بیات زنجانی

 

ساعتی پس از انتشار خبر اعتصاب غذای خشک مهدی کروبی در حصر خانگی، آیت‌الله بیات در تماسی با رییس فراکسیون امید خواستار پیگیری مجلس برای حل این مسئله نگران کننده شد.

به گزارش کلمه، آیت‌الله بیات‌زنجانی دقایقی قبل در تماس تلفنی با محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بصورت تلفنی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت اعتصاب غذای حجت‌الاسلام والمسلمین کروبی، از وی خواست به عنوان نماینده ملت در مجلس شورای اسلامی پیگیر این موضوع باشند.

در این تماس محمدرضا عارف نیز گزارشی از عملکرد فراکسیون امید برای حل این موضوع ارائه کرده است.

 

هشدار دختران میرحسین و رهنورد نسبت به آنچه بر محصوران می‌گذرد

 

ما دختران میرحسین موسوی و دکتر رهنورد ضمن هشدار نسبت به آنچه بر محصوران می‌رود و با یادآوری اینکه حق خدایی آزادی بی‌دلیل از آنها ربوده‌شده و ابراز تأسف از حریم‌های شکسته از این حصر غیرقانونی – غیراخلاقی و نیز نگرانی جدی از اعتصاب غذای جناب آقای کروبی و خطرات ناشی از آن، بعد از شش سال و نیم ظلم دل‌وجانمان را در کنار و همراه سه عزیز مقاوم محصور و سرکار خانم کروبی می‌دانیم و برای ایشان آرزوی سلامتی و از خدا امید و طلب دادرسی داریم …

 

 

دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد دربیانیه ای ضمن هشدار نسبت به وضعیت محصوران با آنان به خصوص شیخ محصور کروبی ابراز همدردی کردند.

به گزارش کلمه، متن کامل این بیانیه را در ادامه بخوانید:

مردم و یاران آگاه و همراه

ما دختران میرحسین موسوی و دکتر رهنورد ضمن هشدار نسبت به آنچه بر محصوران می‌رود و با یادآوری اینکه حق خدایی آزادی بی‌دلیل از آنها ربوده‌شده و ابراز تأسف از حریم‌های شکسته از این حصر غیرقانونی – غیراخلاقی و نیز نگرانی جدی از اعتصاب غذای جناب آقای کروبی و خطرات ناشی از آن، بعد از شش سال و نیم ظلم دل‌وجانمان را در کنار و همراه سه عزیز مقاوم محصور و سرکار خانم کروبی می‌دانیم و برای ایشان آرزوی سلامتی و از خدا امید و طلب دادرسی داریم.

کوکب زهرا نرگس موسوی خامنه
٢۵ مرداد ١٣٩۶

 

اعتصاب غذا در همراهی با مهدی کروبی

 

فعالان سیاسی و مردم در همراهی با مهدی کروبی اعلام اعتصاب غذا کرده‌اند. مهدی محمودیان، محمدرضا جلایی‌پور، مهدیه گلرو از جمله افرادی هستند که در توییتر از همراهی با مهدی کروبی و اعلام اعتصاب غذای خود خبر داده‌اند …

 

 

کلمه – گروه خبر: فعالان سیاسی و مردم در همراهی با مهدی کروبی اعلام اعتصاب غذا کرده‌اند.

به گزارش کلمه، مهدی محمودیان، محمدرضا جلایی‌پور، مهدیه گلرو از جمله افرادی هستند که در توییتر از همراهی با مهدی کروبی و اعلام اعتصاب غذای خود خبر داده‌اند.

از صبح امروز، مهدی کروبی در اعتراض به روند و شیوه حصر غیرقانونی و غیرشرعی خود دست به اعتصاب غذای خشک زده است. خانم فاطمه کروبی، همسر آقای کروبی گفته است: “آقای کروبی امروز پس از نماز صبح وارد اعتصاب غذای خشک شدند.

محمودیان، روزنامه نگار و از فعالان جنبش سبز در توییتر خود نوشته است که من مهدی محمودیان فرزند ایران همراه با شیخ مهدی #کروبی ودر حمایت از مطالبات به حق ایشان، از خوردن و آشامیدن هرچیزی جز آب قندنمک پرهیز می‌کنم.

محمد رضا جلایی پور نیز نوشت: در همراهی با اعتصاب غذای مهدی #کروبی با مطالبات حداقلی به حق‌اش من هم به عنوان یک شهروند معترض به حصر غیرقانونی، اعتصاب غذای تر می‌کنم

مهدیه گلرو هم گفته است: تا پایان اعتصاب غذا کروبی ودر حمایت از وی از خوردن هر چیزی غیر از آب،قند و شکر خودداری میکنم

سیامک آرام، روح الله نخعی، سپهر سلطانی، سهیل جان نثاری، بهاره منشی از دیگر افرادی هستند که در توییتر از اعلام اعتصاب غذای خود در واکنش به اعتصاب غذای مهدی کروبی خبر داده اند که بخشی از آنها در ادامه می آید:

سیامک آرام: بعنوان حداقل کار، در حمایت از کفِ خواسته های مهدی کروبی و همراهی با اعتصاب غذای او و در اعتراض به حصر , اعتصاب غذای تَر می کنم.

من، روح‌اله نخعی، تا پایان اعتصاب غذا کروبی و در حمایت از وی از خوردن هرچیزی غیر از آب، قند و شکر خودداری می‌کنم.

من سپهر سلطانى تا پایان اعتصاب غذاى کروبى و در حمایت از وى از خوردن هرچیزى غیر از آب، قند و شکر خوددارى میکنم.

سهیل جان نثاری :تا پایان اعتصاب غذای مهدی کروبی فرزند احمد از خوردن و نوشیدن هر چیزی جز آب و قند و نمک اجتناب می‌کنم

من نه ادم معروفیم و نه مهم ولی: من بهاره منشی تا پایان اعتصاب غذا کروبی ودر حمایت از وی از خوردن هر چیزی غیر از آب،قند و شکر خودداری میکنم.

 

فاطمه سعیدى: از طریق تمام ابزارهایى که قانون مساله اعتصاب غذاى آقای کروبى را پیگیرى می کنیم

 

از طریق تمام ابزارهایى که قانون در اختیار نماینده مجلس گذاشته است مساله اعتصاب غذاى آقای کروبى را پیگیرى می کنیم. با توجه به شرایط جسمی ایشان اعتصاب غذا مخاطرات بسیار جدی ایجاد می کند که امیدواریم هرچه سریعتر موضوع به نحوی حل شود.

 

نتیجه تصویری برای فاطمه سعیدی

 

به دنبال انتشار خبر اعتصاب غذای خشک مهدی کروبی، نمایندگان لیست امید مجلس شورای تهران نسبت به این اقدام واکنش نشان دادند. به گزارش کلمه فاطمه سعیدی در کانال تلگرامی خود در این باره نوشت:

از طریق تمام ابزارهایى که قانون در اختیار نماینده مجلس گذاشته است مساله اعتصاب غذاى آقای کروبى را پیگیرى می کنیم. با توجه به شرایط جسمی ایشان اعتصاب غذا مخاطرات بسیار جدی ایجاد می کند که امیدواریم هرچه سریعتر موضوع به نحوی حل شود. امروز نیز تا ساعاتی پس از اتمام جلسه علنی مجلس با نمایندگان مشغول مشورت و بررسی موضوع بودیم. نگرانیمان را به دولت هم منتقل کردیم. از وزیر اطلاعات هم گزارش کاملی در خصوص شرایط نگهداری محصورین خواستیم.وزیر بهداشت نیز به درخواست ما باید شرایط سلامتى آقای کروبی را تحت نظر داشته باشد. ما امیدواریم تدبیر و عقلانیت این مشکل را حل کند.

 

 

اعلام همراهی بهاره هدایت با اعتصاب غذای مهدی کروبی

 

این فعال جنبش سبز در اینستاگرام خود در واکنش به اعتصاب غذای خشک مهدی کروبی که از امروز آغاز شده نوشته است: من بهاره هدایت تا پایان اعتصاب غذای مهدی کروبی ودرحمایت از وی از خوردن هرچیزی به جز آب و قند و نمک خودداری می‌کنم.

 

نتیجه تصویری برای بهاره هدایت مهدی کروبی

 

کلمه – گروه خبر: بهاره هدایت از اعلام همراهی خود با مهدی کروبی و اعتصاب غذای خود خبر داد.

به گزارش کلمه، این فعال جنبش سبز در اینستاگرام خود در واکنش به اعتصاب غذای خشک مهدی کروبی که از امروز آغاز شده نوشته است: من بهاره هدایت تا پایان اعتصاب غذای مهدی کروبی ودرحمایت از وی از خوردن هرچیزی به جز آب و قند و نمک خودداری می‌کنم.

در پی اعتصاب غذای مهدی کروبی، فعالان جنبش سبز، سیاسی و مردم اعلام کردند که در همراهی با او دست به اعتصاب غذا می زنند.

 

بخشی از مطالبه مهدی کروبی متوجه دولت حسن روحانی است؛ محقق کند

 

سخنگوی دولت اصلاحات در واکنش به اعتصاب غذای خشک مهدی کروبی که از صبح امروز( چهارشنبه، ۲۵ مرداد ماه) آغاز شده است، بخشی از خواسته های آقای کروبی را متوجه دولت حسن روحانی خواند و خواستار تحقق آن شد…

 

نتیجه تصویری برای عبدالله رمضان زاده

 

کلمه – گروه خبر: عبدالله رمضان زاده خواستار خروج ماموران وزارت اطلاعات از منزل مهدی کروبی شد.

به گزارش کلمه، سخنگوی دولت اصلاحات در واکنش به اعتصاب غذای خشک مهدی کروبی که از صبح امروز( چهارشنبه، ۲۵ مرداد ماه) آغاز شده است، بخشی از خواسته های آقای کروبی را متوجه دولت حسن روحانی خواند و خواستار تحقق آن شد.

محاکمه علنی و خروج ماموران امنیتی از منزل او از خواسته های آقای کروبی است.

رمضان زاده در توییتر خود نوشته است: بخشی از خواسته های آقای کروبی متوجه دولت روحانی است ماموران وزارت اطلاعات را از منزل او خرج کنید.

 

بهرام پارسایی: حضور مأموران در منزل کروبی، هیچ توجیه انسانی و شرعی ندارد

 

یکی از سخنان رئیس‌جمهوری این بود که با ۱۸ میلیون رأی نمی‌توانند این مطالبه مردم را برآورده کنند. اکنون‌که ۲۴ میلیون رأی مردم پشتوانه ایشان است این انتظار وجود دارد که با هر روشی که می‌داند به این مطالبه مردمی جواب دهند.این روش که ایشان مجری قانون هستند پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. اما ایشان به عنوان رئیس‌جمهوری باید به دنبال راهکاری برای حل این مسئله باشند. این مسئله نباید کهنه شود و مطالبه عمومی بدون پاسخ بماند که به نفع کشور ما نیست.

 

نتیجه تصویری برای بهرام پارسایی

 

اعلام اعتصاب غذای خشک امروز مهدی کروبی با واکنش‌های بسیاری مواجه شد. بهرام پارسایی نماینده مجلس و سخنگوی فراکسیون امید در واکنش به خبر اعتصاب غذای مهدی کروبی به امتداد گفت:من امیدوار هستم با توجه به کهولت سن و بیماری قلبی که آقای کروبی دارند خبر اعتصاب غذای ایشان صحت نداشته باشد. به‌هرحال ایشان در حصر هستند و حضور مأمورین در داخل خانه هیچ توجیهی ندارد. در حصر بودن ایشان هم توجیه قانع کننده‌ای ندارد.

وی افزود: اینکه مأمورین در منزل یک پیرمرد و پیرزن حضورداشته باشند واقعاً با هیچ منطقی قابل توجیه نیست. ازنظر حقوق شهروندی، انسانی و شرعی هم هیچ توجیهی ندارد. بهتر است که با این افراد مدارا شود و بی‌جهت با چنین برخوردهای نسنجیده‌ای برای نظام هزینه‌تراشی نشود.

پارسایی تاکید کرد: آقای رئیس‌جمهور هم حتماً نباید به دنبال یک درخواست کتبی باشد. ایشان حدود یک ماه انتخابات استان به استان و شهر به شهر در جریان مطالبات مردم قرار گرفتند و گفتند که صدای مردم را شنیده‌اند.

این نماینده فراکسیون امید خاطر نشان کرد: ایشان باید به دنبال راهکار قانونی و عملی باشند. اگر راهکار را ملاقات با رهبری می‌دانند و یا هر راهکاری دیگری که در توان خود می‌بینند را باید انجام دهند. رفع حصر یک مطالبه عمومی است و این مسئله به نفع نظام هم هست.

وی با اشاره به وعده‌های رییس جمهور گفت: یکی از سخنان رئیس‌جمهوری این بود که با ۱۸ میلیون رأی نمی‌توانند این مطالبه مردم را برآورده کنند. اکنون‌که ۲۴ میلیون رأی مردم پشتوانه ایشان است این انتظار وجود دارد که با هر روشی که می‌داند به این مطالبه مردمی جواب دهند.این روش که ایشان مجری قانون هستند پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. اما ایشان به عنوان رئیس‌جمهوری باید به دنبال راهکاری برای حل این مسئله باشند. این مسئله نباید کهنه شود و مطالبه عمومی بدون پاسخ بماند که به نفع کشور ما نیست.

یکی از سخنان رئیس‌جمهوری این بود که با ۱۸ میلیون رأی نمی‌توانند این مطالبه مردم را برآورده کنند. اکنون‌که ۲۴ میلیون رأی مردم پشتوانه ایشان است این انتظار وجود دارد که با هر روشی که می‌داند به این مطالبه مردمی جواب دهند.این روش که ایشان مجری قانون هستند پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. اما ایشان به عنوان رئیس‌جمهوری باید به دنبال راهکاری برای حل این مسئله باشند. این مسئله نباید کهنه شود و مطالبه عمومی بدون پاسخ بماند که به نفع کشور ما…

 

اعلام اعتصاب غذای خشک امروز مهدی کروبی با واکنش‌های بسیاری مواجه شد. بهرام پارسایی نماینده مجلس و سخنگوی فراکسیون امید در واکنش به خبر اعتصاب غذای مهدی کروبی به امتداد گفت:من امیدوار هستم با توجه به کهولت سن و بیماری قلبی که آقای کروبی دارند خبر اعتصاب غذای ایشان صحت نداشته باشد. به‌هرحال ایشان در حصر هستند و حضور مأمورین در داخل خانه هیچ توجیهی ندارد. در حصر بودن ایشان هم توجیه قانع کننده‌ای ندارد.

وی افزود: اینکه مأمورین در منزل یک پیرمرد و پیرزن حضورداشته باشند واقعاً با هیچ منطقی قابل توجیه نیست. ازنظر حقوق شهروندی، انسانی و شرعی هم هیچ توجیهی ندارد. بهتر است که با این افراد مدارا شود و بی‌جهت با چنین برخوردهای نسنجیده‌ای برای نظام هزینه‌تراشی نشود.

پارسایی تاکید کرد: آقای رئیس‌جمهور هم حتماً نباید به دنبال یک درخواست کتبی باشد. ایشان حدود یک ماه انتخابات استان به استان و شهر به شهر در جریان مطالبات مردم قرار گرفتند و گفتند که صدای مردم را شنیده‌اند.

این نماینده فراکسیون امید خاطر نشان کرد: ایشان باید به دنبال راهکار قانونی و عملی باشند. اگر راهکار را ملاقات با رهبری می‌دانند و یا هر راهکاری دیگری که در توان خود می‌بینند را باید انجام دهند. رفع حصر یک مطالبه عمومی است و این مسئله به نفع نظام هم هست.

وی با اشاره به وعده‌های رییس جمهور گفت: یکی از سخنان رئیس‌جمهوری این بود که با ۱۸ میلیون رأی نمی‌توانند این مطالبه مردم را برآورده کنند. اکنون‌که ۲۴ میلیون رأی مردم پشتوانه ایشان است این انتظار وجود دارد که با هر روشی که می‌داند به این مطالبه مردمی جواب دهند.این روش که ایشان مجری قانون هستند پیچیدگی‌های خاص خود را دارد. اما ایشان به عنوان رئیس‌جمهوری باید به دنبال راهکاری برای حل این مسئله باشند. این مسئله نباید کهنه شود و مطالبه عمومی بدون پاسخ بماند که به نفع کشور ما نیست.

 

لکه ننگی که با آب زمزم هم پاک نخواهد شد

 

اولاً کروبی نشان داده پای حرفی که بر زبان بیاورد خواهد ایستاد و تا انتهای راه از پای نخواهد نشست. ثانیاً تن دادن به خواسته او به معنای کوتاه آمدن حکومت در مقابل خواست حداقلی و منطقی او خواهد بود و این با استراتژی این سالها همخوانی نخواهد داشت. بنابراین شیخ عاملان حصر خود را وارد مسیری کرده است که اگر تدبیری نیندیشند بازنده آنها و برنده شیخ خواهد بود. چرا که اگر خدای ناکرده انتهای کار به مرگ او ختم شود، لکه ننگی بر دامان نظام خواهد نشست که با آب زمزم و کوثر نیز پاک نخواهد شد و او در ذهنیت جامعه تبدیل به شهیدی خواهد شد که جان خود را در راه آرمان های انقلاب و ملت از دست داده است.

 

امیر خرم

امروز خبری منتشر شد مبنی بر اعتصاب غذای خشک شیخ عزیز و گرامی، کروبی. خواسته او نیز مشخص شده است، خروج مامورین امنیتی از منزل او و نیز تعیین زمان دادگاه علنی مطابق قانون اساسی.

 

نتیجه تصویری برای کروبی بیمارستان

 

با این حرکت، مطمئناً استراتژی عاملان و آمران حصر تغییر خواهد کرد. چرا که اولاً کروبی نشان داده پای حرفی که بر زبان بیاورد خواهد ایستاد و تا انتهای راه از پای نخواهد نشست. ثانیاً تن دادن به خواسته او به معنای کوتاه آمدن حکومت در مقابل خواست حداقلی و منطقی او خواهد بود و این با استراتژی این سالها همخوانی نخواهد داشت. بنابراین شیخ عاملان حصر خود را وارد مسیری کرده است که اگر تدبیری نیندیشند بازنده آنها و برنده شیخ خواهد بود. چرا که اگر خدای ناکرده انتهای کار به مرگ او ختم شود، لکه ننگی بر دامان نظام خواهد نشست که با آب زمزم و کوثر نیز پاک نخواهد شد و او در ذهنیت جامعه تبدیل به شهیدی خواهد شد که جان خود را در راه آرمان های انقلاب و ملت از دست داده است.

اما از نظر نگارنده میتوان این بازی باخت، باخت را به گونه ای پیش برد که تبدیل به بازی برد، برد شود. مناسب آن است که اتاق فکر حصر، در درجه اول خواسته شیخ را مبنی بر خروج ماموران از منزل او اجابت کنند چرا که اینکار تغییر محتوایی در موضوع حصر ایجاد نخواهد کرد و به منزله عدول از مواضع حکومت نیز تلقی نخواهد شد. در عین حال که علاوه بر گشودن باب مذاکره، رعایت حداقل حقوق یک انسان شریف نیز تلقی می گردد.

در فاز دوم باید با شیخ وارد مذاکره شده و بر روی یک برنامه زمانبندی کوتاه مدت و مرحله بندی شده برای برداشتن حصر به توافق برسند. آنچه مشخص است این است که برای آمران و عاملان حصر مهمترین نکته آن است که تغییر در وضعیت محصورین به معنای عقب نشینی آنها از مواضع پیشین تلقی نگردد. از سوی دیگر برای مردم نیز برداشته شدن حصر حائز اهمیت است و بس.

 

میرزایی نیکو خبر داد؛
قول مساعدت وزرای اطلاعات و کشور برای پیگیری موضوع اعتصاب غذای کروبی

عضو کمیته حصر فراکسیون امید مجلس با اشاره به صحبت برخی اعضای این فراکسیون در حاشیه صحن علنی مجلس با وزرای اطلاعات و کشور از قول مساعدت علوی و رحمانی فضلی برای پیگیری موضوع و اطلاع به نمایندگان خبر داد.

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا درباره انتشار خبر اعتصاب غذای مهدی کروبی اعلام کرد: درپی اعتصاب غذای حجت الاسلام والمسلمین کروبی موضوع را از طرق مختلف پیگیری کرده و درحال حاضر نیز باتوجه به قول مساعدت برخی مسئولان منتظر حل مشکل هستیم.

 

نتیجه تصویری برای میرزایی نیکو

 

عضو کمیته حصر فراکسیون امید خاطرنشان کرد: بر این اساس به همراه چند نفر از اعضای فراکسیون امید با وزرای اطلاعات و کشور گفت‌وگو کرده و خواستار پیگیری فوری موضوع شدیم.

نماینده اصلاح طلب مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موافقت وزرای اطلاعات و کشور برای پیگیری موضوع گفت: درخواست کردیم که آقای قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، مسئله اعتصاب را به لحاظ پزشکی پیگیری کنند.

میرزایی نیکو در پایان یادآور شد: امیدواریم وزرای محترم اطلاعات و کشور هم برای پیگیری موضوع اقدام کنند.