یلدریم: آلمان اعضای فتو را به ترکیه بازگرداند

نگام ، بین الملل _ نخست وزیر ترکیه از آلمان خواست که اعضای فرقه تروریستی و خشونگرای فتو را به کشور بازگرداند.

به گزارش آناتولی فارسی ، بنعلی یلدریم، نخست وزیر ترکیه دیروز پس از اقامت نمازجمعه در آنکارا در گفتگو با خبرنگاران گفت: «از آلمان می‌خواهیم به اعضای فرقه تروریستی و خشونگرای فتو مسامحه نشان نداده و جهت محاکمه آنها را به ترکیه بازگرداند.

ادامه سخنان یلدریم در گفتگو با خبرنگاران به شرح زیر است

«همانند آلمان، ترکیه نیز کشوری قانونمند و دارای حاکمیت قانون است. آلمان با قلدری خود را محور سیاست‌ها و اقدامات اتحادیه اروپا می‌داند. اتحادیه گمرکی موضوعی نیست که آلمان بخواهد به تنهایی در مورد آن تصمیم‌ بگیرد.

آلمان حق ندارد در باره اتحادیه گمرکی یکجانبه و از طرف اتحادیه اروپا تصمیم بگیرد. چنین طرز فکری از سوی آلمان نشانه قلدری این کشور است. این کار درست نیست و برخلاف ساختار و اصول اتحادیه اروپا و زورگویی به شمار می رود.

تدابیر لازم را اندیشیده ایم و احتمال آغاز یک عملیات جدید (در سوریه) وجود دارد. همفکری در زمینه مقابله تروریسم لازم است. حملات  تروریستی اخیر در بارسلون اسپانیا  را به شدت محکوم می کنیم.»

 با عبور از مرز به سمت جنوب نام پ.ک.ک به یکباره به ی.پ.گ تغییر می کند تروریسم الف، ب، ج ندارد. هر نوع تروریسم بد است، پاسخ لازم نیز داده خواهد شد. اگر لازم باشد مانند عملیات سپر فرات از سرکوب کردن تروریسم پیش از نزدیک شدن به مرزهای کشورمان تردید نخواهیم کرد.