استفاده از ظرفیت سمن ها در حوزه مدیریت شهری همدان

نگام ، سازمان های غیر دولتی _  عضو شورای شهر همدان بر استفاده بیشتر از ظرفیت سمن ها در حوزه مدیریت شهری همدان تاکید کرد.

به گزارش مهر، کامران گردان ظهر پنج شنبه در جمع اعضای سازمان های مردم نهاد جوانان استان همدان گفت: در دوره جدید فعالیت شورای شهر و مدیریت شهری از ظرفیت جوانان و سازمان های مردم نهاد بیشتر استفاده می شود.

گردان با اشاره به عملکرد شورای چهارم گفت: در دوره چهارم شورا علیرغم محدودیت ها و مشکلات موجود اقدامات خوبی چون راه اندازی مرکز پژوهش ها، اجرای چند پروژه عمرانی، ساخت چند تقاطع غیرهمسطح، پارکینگ، اتوبوسهای گردشگری، پیاده راه بوعلی و چندین طرح بزرگ انجام شد اما در این دوره شاهد رکود شدید بازار مسکن بودیم که همین باعث ایجاد مشکلاتی برای مدیریت شهری شد.

عضو شورای شهر همدان گفت: شورای پنجم ترکیبی از با تجربه هاست و حضور جوانان فعال در شورای پنجم ظرفیت خوبی است که آن را به فال نیک می گیریم.

گردان اضافه کرد: حتی جوانگرایی در دولت و معرفی یک وزیر دهه ۶۰ به مجلس یک فرصت است و باید این تفکر در جامعه نهادینه شود که از جوانان در مدیریت های مختلف استفاده شود.

عضو شورای شهر همدان گفت: برای انتخاب شهرداری همدان با ۳۲ نفر مذاکره شده و در نشست ها بر اساس تخصص و کار آمدی اعضاء و در نظر گرفتن امتیازاتی چون تخصص، بومی بودن و جوانگرایی امتیازات ویژه ای را در نظر گرفته ایم.

وی اضافه کرد: لیست انتخاب شهردار هنوز بسته نیست و برای انتخاب شهردار عجله ای نداریم هرچند شورای شهر همدان بعلت تاخیر در تایید صحت انتخابات شوراها کمی با تاخیر بحث انتخابات شهردار آینده همدان را دنبال کرد که البته در فرصت قانونی سعی داریم انتخاب شهردار را با حوصله و مشوت همه اعضاء انجام دهیم.

گردان در پایان گفت: جوانان و سازمان های مردم نهاد با انگیزه و نشاط خوبی فعالیت می کنند و در دوره جدید شورا و مدیریت شهری سعی داریم از این فرصت استفاده بهتری ببریم.