نخست‌وزیر ترکیه وارد سنگاپور شد

نگام ، بین الملل _ بنعلی یلدریم، نخست وزیر ترکیه در راس یک هیئت بلندپایه سیاسی، اقتصادی و بازرگانی برای انجام یک سفر دو روزه از طریق فرودگاه بین المللی چانگایی سنگاپور وارد این کشور شد.

به گزارش تی آر تی فارسی ، بنعلی یلدریم، نخست وزیر ترکیه در راس یک هیئت بلندپایه سیاسی، اقتصادی و بازرگانی برای انجام یک سفر دو روزه از طریق فرودگاه بین المللی چانگایی سنگاپور وارد این کشور شد.

مراد لوتم سفیر ترکیه در این کشور و همسر وی ایدیل لوتم، آلبرت چوتا مشاور و لوه توک معاون تشریفات وزارت امور خارجه و سایر مقامات سنگاپوری از یلدریم در فرودگاه مذکور استقبال کردند.

وی پس از استراحتی در سالن تشریفات از پایانه جدید در حال ساخت فرودگاه بازدید و با مسئولان ذیربط در این زمینه گفتگو کرد.

بنعلی یلدریم در چارچوب این سفر دو روزه با لی هسین لونگ نخست وزیر و تونی تن کنگ یام رئیس جمهور سنگاپور دیدار و گفتگو خواهد کرد.

نخست وزیر ترکیه در این سفر همچنین از برخی تاسیسات صنعتی سنگاپور بازدید و سپس در نشست کاری دو کشور شرکت کند.

این سفر به لحاظ تقارن آن با پایان روند تایید حقوقی قرار تجارت آزاد که سال ۲۰۱۵ میان ترکیه و سنگاپور به امضا رسید، حائز اهمیت است.

در این سفر محمد شیمشک و رجب آکداغ معاونان نخست وزیری، فاروق اوزلو وزیر علوم، صنایع و تکنولوژی، بلند تفنگچی وزیر گمرک و تجارت، مصطفی الی تاش و محمد موش نمایندگان ارشد حزب عدالت و توسعه، هارون کاراجان معاون این حزب، خالص دال قلیچ رئیس گروه دوستی پارلمان ترکیه – سنگاپور، احمد یلدیز معاون وزیر امور خارجه و اسماعیل دمیر مشاور صنایع دفاعی ترکیه نیز حضور دارند.

همچنین مدیران و مسئولان ارشد سازمان تحقیقات علمی و تکنولوژی ترکیه (توبیتاک)، موسسه استاندارد ترکیه (TSE)، شرکت هوایی ترکیش ایرلاینز، انجمن صنعتگران و بازرگانان مستقل ترکیه (MÜSİAD)، انجمن روابط اقتصادی خارجی ترکیه (DEİK) و شرکت صنایع هوایی و فضایی ترکیه (TUSAŞ) نیز در هیئت اعزامی هستند.