پشت پرده انتخاب احمدی نژاد به عضویت در مجمع تشخیص مصلحت نظام‼️

نگام ، سیاسی _ قبل از بررسی علت انتخاب مجدد احمدی نژاد به عضویت مجمع تشخیص مصلحت نظام، بهترست سوابق و رفتار چند ماه اخیر او مرور شود:

 

جدیدترین سوابق احمدی نژاد:

 

نهی صریح رهبر، به ثبت نام در انتخابات و ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات!!

 

رد صلاحیت احمدی نژاد در انتخابات، از سوی شورای نگهبان، در حالی که هاشمی طبا، تائید می شود!!

 

بعد از رد صلاحیت، روابط و ارتباطات احمدی نژاد محدود و حتی ناجا به اطراف محل سکونت وی اعزام میشود!!

 

احمدی نژاد در ایام انتخابات بارها اعلام میکند که در انتخابات از هیچ کس حمایت نمیکند و به نوعی مردم را به عدم شرکت، یا دادن رای باطله ترغیب می کند!

 

در روز انتخابات، وی نهایتا در آخرین ساعات رای گیری همراه بقایی دیگر کاندید رد صلاحیت شده به پای صندوق رفته و در مقابل دوربینها، بقایی به احمدی نژاد، و احمدی نژاد به بقایی رای میدهد!! تا با دادن رای باطله، علنا نظام و انتخاباتش را به مسخره و مضحکه بگیرد!!

 

بعد انتخابات، بقایی، یار وی دستگیر و به زندان می افتد و احمدی نژاد در حمایت از وی، بارها مصاحبه و به بالا و پایین حکومت و نظام شدیدترین حملات را می کند!!

 

در ادامه، احمدی نژاد، حملات خود را به نظام و مقامات آن شدیدتر می کند و چندین بار اعلام میکند اگر قرار بوده خاندان شاه برود و خاندانی دیگر جایگزین شود چرا انقلاب کردیم!؟ و بقایی هم میگوید بزودی مقامات سرنگون می شوند و احمدی نژاد هم آمین میگوید!!

 

اخیرا دادستان دیوان محاسبات، رسما اعلام میکند:
تخلفات مالی احمدی نژاد بسیار گسترده و بیسابقه بوده و فقط در یک مورد بیش از ۷۰۰۰میلیاردتومان تخلف مستند وی، اثبات شده است!! و علیه او هفت مورد حکم قطعی صادر شده و همه احکام هم در حال اجراست!! و طبق قانون او حکم  انفصال دائم از خدمات اداری را داشته و مجازات وی بالاترین مجازات قانونی یعنی: اعدام_اداری است!!

 

در پاسخ به مصاحبه دادستان، احمدی نژاد، حملات خود به نظام را شدیدتر کرده و در اقدامی بیسابقه، کل نظام را تهدید به افشاگری میکند!! که مشخصا و واضحا خطاب جمله او کسی نمی تواند باشد به جز:  مقامات قوه قضائیه، برادران لاریجانی و بیت رهبری.

 

در همین حین، اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، از سوی رهبر معرفی میشوند و در شرایطی که هیچ کس حتی خود احمدی نژاد هم تصورش را نمیکرده، محمود احمدی نژاد بعنوان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام معرفی میشود!!
این در شرایطی بود که حتی محافل و شخصیتهای اصولگرا، بعد از تغییر مواضع او در ماههای اخیر، حیات سیاسی احمدی نژاد را تمام شده می دانستند!

 

سئوالی که این روزها اذهان عمومی را بشدت درگیر کرده، اینست که چطور کسی که در انتخابات، کل نظام را به سخره می گیرد و رای باطله می دهد!
و کسی که حکم انفصال از خدمات اداری دارد و ۷۰۰۰میلیارد تومان تخلف اعلام شده دارد، چطور صلاحیت تعیین مصلحت یک کشور را دارد!!؟؟

 

کدام منطق عقلانی و کدام قانون، اجازه میدهد فردی بعد از دریافت چند حکم متعدد محکومیت قضائی قطعی، آن هم در شدیدترین سطح ممکن، حال، حکم حکومتی سطح بالای کشوری را، برای تعیین مصلحت کشور دریافت کند!!؟

 

کدام عقل سلیم، می پذیرد کسی با این سوابق تخلف، و کسی که اساس ساز وکار نظام در انتخابات و موارد دیگر را قبول ندارد و از گفتن آن ابایی هم ندارد ،بخواهد مصلحت همان نظام را تعیین کند!!؟

 

شاید گروههای اصولگرا، و حامی ولایت( که خود آنها هم شوکه شده اند) مثل همیشه در حمایت از اقدامات رهبر، توجیهات متعدد، ولی
بی ارزش و تهی از عقلانیت وپشتوانه منطقی بسازند،…
اما بدیهی است که کسی که ولایت را حتی در حد تبعیت از نظرصریح او قبول ندارد هیچگاه نمیتواند حامی ولایت مطرح شود.

 

پاسخ فقط و فقط یک چیز است:

 

احمدی نژاد در زمان سرپرستی خود بر وزارت اطلاعات، به اطلاعات فوق محرمانه از بالاترین مقامات نظام و مشخصا شخص رهبر دست یافته است، و برمبنای تهدیدات قبلی وی، احتمال افشای این اطلاعات، چه توسط وی یا دوستانش، چه در داخل ،چه خارج کشور، آنچنان برای حاکمیت و رهبر وحشتناک بوده است!!، که حاضر به پرداخت باج و حق السکوت به احمدی نژاد شده است.

کل ماجرا همین است و لاغیر.