ادعای کویت: یک ایرانی اقدام به انتشار اطلاعات فوق محرمانه وزارت کشور در رسانه ها کرده است

نگام ، بین الملل _ روزنامه الرای کویت امروز(سه شنبه) نوشت: تحقیقات وزارت کشور در قضیه درز سند امنیتی فوق محرمانه این وزارتخانه به رسانه ها نشان می دهد که یکی از مسئولان ارشد امنیتی این کشور و یک خبرنگار که داری تابعیت ایرانی است، در آن دست داشته اند.

به گزارش شفقنا، الرای افزود: برخی رسانه ها اخباری در رابطه با عملیات امنیتی و مکاتبات امنیتی فوق محرمانه وزارت کشور منتشر کردند که در پی آن «شیخ خالد الجراح» معاون رئیس شورای وزیران و وزیر کشور کویت خواستار تحقیق درباره عاملان درز این اطلاعات محرمانه به رسانه ها شد.

این روزنامه به نقل از یک منبع امنیتی افزود که تحقیقات وزارت کشور کویت فاش کرده است که یکی از مسئولان امنیتی بلندپایه این کشور در این قضیه دست داشته و اقدام به درز اطلاعات امنیتی به بیرون کرده است.

روزنامه مذکور به نقل از منبع خود با ادعای این که پس از بازجویی از خبرنگاری که این سند را منتشر کرده بود، مشخص شد که وی تابعیت ایرانی دارد، در ادامه همچنین مدعی شد: این فرد مدارک هویت خود را مخفی می کرد و مدعی می شد که از شهروندان بی هویت (البدون) بوده است.

براساس این گزارش، وزارت کشور کویت اعلام کرده است که اقدامات قانونی لازم علیه افسرانی که در این موضوع دست داشتند و همچنین خبرنگار مذکور اتخاذ خواهد شد.