صادرات ۳۶ میلیون دلاری روغن زیتون ترکیه به آمریکا

نگام ، بین الملل _ صادرات روغن زیتون ترکیه به آمریکا نسبت به سال گذشته ۹ برابر افزایش یافته و به ۳۶ میلیون دلار رسید.

به گزارش آناتولی فارسی ، اتحادیه صادرکنندگان زیتون و روغن زیتون اژه طی گزارشی اعلام کرد: صادرات روغن زیتون ترکیه به عنوان یکی از مهم‌ترین محصولات صادرات کشاورزی به آمریکا در مقایسه با فصل گذشته ۹ برابر افزایش یافته و به ۳۶ میلیون دلار رسید.

صادرات این محصول که از ماه نوامبر آغاز و تا جولای ادامه داشت، نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۸۸ درصد رشد داشته و به ۱۳۶ میلیون دلار دست یافته است.

بیشترین میزان صادرات با ۴۸ میلیون دلار به اسپانیا صورت گرفته است، همچنین آمریکا با ۳۶ میلیون دلار در ردیف دوم قرار گرفت. ایتالیا با ۱۱ میلیون دلار و عربستان سعودی با ۹ میلیون دلار نیز به ترتیب سومین و چهارمین بیشترین میزان صادرات روغن زیتون را از ترکیه داشته اند.

در حالیکه میزان صادرات روغن زیتون به آمریکا سال گذشته ۴ میلیون دلار را نشان می داد این رقم امسال با ۹ برابر افزایش به ۳۶ میلیون دلار رسید.

امره اویگون، نایب رئیس هیئت مدیره اتحادیه صادرکنندگان زیتون و روغن زیتون اژه ضمن تاکید بر آنکه کیفیت و قیمت در صادرات روغن زیتون از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: آمریکا طی سال های پیش روغن زیتون را عمدتا از اسپانیا، ایتالیا و تونس وارد می کرد.

وی افزود: بازدهی پایین رقبای و قیمت مناسب ما موجب افزایش فروش در بازارهای آمریکا شد. تا زمانیکه قیمت مناسب ارائه دهید می توانید صادرات انجام بدهید.