گفتگوی تلفنی روسای جمهوری ترکیه و ایران

نگام ، بین الملل _ حسن روحانی رئیس جمهور ایران در تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه ضمن تبریک عید سعید قربان بر ضرورت تقویت همکاری‌ و رایزنی‌های دو کشور در راستای حل و فصل مسایل و مشکلات منطقه‌ای تاکید کرد.

به گزارش تی آر تی فارسی ، حسن روحانی، رئیس جمهور ایران دیروز ۳۱ اوت ۲۰۱۷ طی تماس تلفنی با رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور کشورمان ضمن تبریک عید سعید قربان به دولت و ملت ترکیه، اظهار داشت: اراده دولت دوازدهم بر توسعه روابط صمیمانه و نزدیک با ترکیه به عنوان کشور دوست و همسایه ایران است.

وی در این تماس با استقبال از تعاملات رو به گسترش ایران و ترکیه در ماه‌های اخیر، گفت: با اراده و تلاش مسئولان دو کشور و تشکیل شورای عالی همکاری‌های ایران و ترکیه، شاهد تحولات اساسی و تحرک در مناسبات فی‌ما بین بوده و می‌توانیم همکاری‌های دو کشور را برای تسریع در توسعه روابط گسترش دهیم.

روحانی با اشاره به ضرورت تقویت همکاری‌ها و رایزنی‌های ایران و ترکیه در راستای حل و فصل مسایل و مشکلات منطقه‌ای، خاطر نشان کرد: امروز شرایط حساس منطقه به گونه‌ای است که دو کشور باید بیش از گذشته برای ایجاد ثبات و امنیت در منطقه همکاری کنند.

رئیس جمهور ایران با اشاره به اینکه هنوز امنیت کامل در عراق و سوریه برقرار نشده است، اظهار داشت: ایران و ترکیه به عنوان دو قدرت بزرگ منطقه‌ای، باید امروز بیش از گذشته در راستای ثبات و امنیت منطقه نقش‌آفرینی کنند.

وی در ادامه ضمن ابراز تأسف از حوادث به وقوع پیوسته در میانمار علیه مسلمانان گفت: ایران ظلم به مسلمانان را در هیچ کجای جهان نپذیرفته و آن را محکوم می‌کند.