۲ میلیارد ریال تسهیلات برای راه اندازی کسب و کار جوانان پرداخت می شود

نگام ، سازمان های غیردولتی _ معاون ساماندهی امورجوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: برای راه اندازی کسب و کار جوانان و ایجاد اشتغال، تسهیلات ارزان قیمت تا ۲ میلیارد ریال پرداخت می شود.

به گزارش ایرنا ، محمد رضا رستمی عصر روز پنج شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان تکاب افزود: این تسهیلات به منظور توسعه کسب و کار گروه های جوان جامعه اعطا می شود و اجرای آن مورد تاکید رئیس جمهور است.

وی همچنین بیان کرد: برای توسعه سازمان های مردم نهاد در حوزه جوانان (سمن ها) نیز تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی به جوانان پرداخت خواهد شد.

وی از برگزاری دوره های توانمند سازی و آموزش کار آفرینی به جوانان خبر داد و اظهار کرد: مشارکت جوانان با تشکیل سازمان های مردم نهاد در عرصه تولید و اشتغال و جوانگرایی در ساختارهای ملی و استانی ادارات و سازمان ها اولویت اصلی دولت دوازدهم در زمینه ساماندهی امور جوانان است.

وی ادامه داد: دولت دوازدهم با رویکردهای جدید و با حمایت های مجلس شورای اسلامی زمینه های لازم برای مشارکت های حداکثری جوانان در عرصه های اقتصادی و اجتماعی و افزایش تولید و اشتغال را فراهم کرده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه مشارکت جوانان در زمینه توسعه تولید و اشتغال مورد تاکید جدی دولت دوازدهم است اضافه کرد: به منظور شتاب بخشی به مشارکت جوانان در زمینه تولید و اشتغال، مصوبه ای نیز از سوی رئیس جمهور به دستگاه های دولتی ابلاغ شده است.

رستمی افزود: مشارکت جوانان در زمینه راه اندازی کسب و کار موجب تسهیل فرآیند تولید و اشتغال در حوزه جوانان و ایجاد امید و نشاط در جامعه می شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های شهرستان تکاب گفت: وزارت ورزش و جوانان برای تامین منابع مالی برگزاری جشنواره ملی طراحی و ساخت جواهرات در شهرستان تکاب آمادگی دارد.

رستمی افزود: از نتایج حاصل از این جشنواره به پنج گروه برتر در حوزه طلا و جواهر تسهیلاتی تا سقف ۲ میلیارد ریال با کارمزد چهار درصد برای راه اندازی کسب و کار توسط جوانان در این زمینه پرداخت خواهد شد.

وی بیان کرد: با راه اندازی و تشکیل چهار سازمان مردم نهاد جوانان، به زودی خانه جوان نیز در شهرستان تکاب تاسیس می شود.

وی با تاکید بر مشارکت نهادمند جوانان شهرستان تکاب در زمینه تولید و اشتغال بر محور طلا و جواهر ادامه داد: با توجه به ظرفیت های تکاب در زمینه معادن بزرگ طلا، سازمان های مردم نهاد تلاش کنند طرح جامع کسب و کار و گردشگری طلا و جواهر را اجرا کنند.

شهرستان تکاب با ۲ معدن بزرگ طلا یکی از مهمترین قطب های تولید طلا در کشور است که علاوه بر پنج واحد بزرگ صنعتی تولید طلا اکنون سه کارگاه جواهر سازی در این شهرستان فعالیت می کنند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزیر ورزش و جوانان همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به استان آذربایجان غربی در شهرستان تکاب حضور یافت.

شهرستان تکاب با ۸۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است.