وزیر احمدی‌نژاد: ای کاش او کاندیدا نمی‌شد ، برخی صبحانه را با اصلاح‌طلبان می‌خورند ناهار را با اصولگراها

نگام ، سیاسی _ حمیدرضا حاجی بابایی در گفت وگویی در مورد ثبت نام در انتخابات، رد صلاحیت شدن، جمنا، همراهی با رئیسی در انتخابات و دوران نمایندگی اش صحبت کرده است.

به گزارش خانه ملت، حاجی بابایی در این گفت وگو توضیح داده که در انتخابات ورود کرده زیرا احساس می کرده است که در جامعه ظرفیت فعالیت وجود دارد. حاجی بابایی که در زمان ثبت نام خود را کاندیدای جمنا معرفی کرده بود، در این باره گفت: « این جمع بندی دوستان بود که ۴ نفر در نهایت معرفی شوند و یک نفر از این ۴ نفر بنده بودم».

او که قبلا گفته بود نامزد نهایی جمنا ایده ال او نیست، در پاسخ به اینکه نامزد ایده آل شما چه کسی بود، گفت: «خودم که کاندیدا شدم».

حاجی بابایی هدف از ایجاد تشکل جمنا را ضرورت حرکتی برای رسیدگی به مسایل اقتصادی و اختلاس و اشرافی گری و مبارزه با آن عنوان کرد. او در ارزیابی از موفقیت این تشکل نیز گفت: « آنچه فکر می کردیم با آنچه اتفاق افتاد متفاوت بود. فکر می کردیم بهتر عمل بشود».

وزیر سابق آموزش و پرورش وقتی حرف به دلیل رد صلاحیتش رسید، گفت: « ۸۰ میلیون جمعیت همه چیز را می دانند و نیازی به توضیح در این باره نیست». او همچنین گفت که هیچ وقت نگفته صلاحیت اش از برخی افراد تایید صلاحیت شده، بیشتر است.

او در مورد اینکه در فهرست کابیه آقای رئیسی قرار داشت نیز گفت: « از اول هم گفتم چه آقای رئیسی رأی بیاورد چه آقای روحانی، به وزارتخانه نمی روم».

حاجی بابایی در ادامه موافقت یا مخالفت اش با دیدار نامزد مورد حمایت جمنا و خواننده زیرزمینی (تتلو) گفت: « من هرگز علاقه مند نیستم در موضوعی که من در آن دخالتی ندارم، ورود کنم، اما اتفاقی است که افتاد و اگر کسی خطایی کرد باید جوابگو باشد. در جامعه ما هنرمندان در اقشار مختلف هستند و یک هنرمند با یک طرف است و هنرمند دیگری با طرف دیگر. ما نباید با حیثیت آدم ها بازی کنیم.همینطور باید توجه کرد اگر کسی می خواهد رأی بیاورد باید نقد شود و باید اشکالاتش مطرح شود، اما کسی که می خواهد رأی بدهد، لزومی ندارد در مورد آن بحث و صحبت شود. از نظر من این حاشیه ها بلاوجه است، البته در عالم سیاست و درگیری های سیاسی بد نیست، اما به حال جامعه نیز مفید نمی باشد».

او همچنین همراهی وزرای احمدی نژاد با رئیسی را اینگونه تفسیر کرد: « وزرای دوره هشتم و نهم، وزرایی ارزشی بودند و در کار هم موفق عمل کردند و ظرفیت بزرگی هستند و توان حرکت در کشور را دارند، اگر آنها هم مسئولیت می گرفتند باز روند قبلی اجرایی را دنبال می کردند، با همان ظرفیت ها و توان».

وزیر آموزش و پرورش احمدی نژاد در مورد کاندید شدن او گفت: « ای کاش کاندیدا نمی شد. بنابه دلایلی که رهبر معظم انقلاب فرمودند و از این قبیل مسائل اگر کاندیدا نمی شد، بهتر بود».

حاجی بابایی در پاسخ به پرسشی در مورد تعریف اعتدال و اصولگرا و اصلاح طلب تندرو گفت: « من معتقدم باید مراقب حرف زدن بود و انصاف را رعایت کرد و برای همه سلایق سیاسی احترام قائل شد. اعتدال مربوط به یک حزب و گروه نیست، اعتدال یک روش است. اصولگرای معتدل و اصلاح طلب معتدل داریم. اینکه گفته می شود اصلاح طلبی و اصولگرایی تندرو، ممکن است به فردی اطلاق شود که حساسیت های خاصی داشته باشد و از گفتمان تندی استفاده کند.

وی گفت: برخی هم صبحانه را با اصلاح طلبان می خورند و ناهار را با اصولگرایان، نام این اعتدال نیست، این هفت رنگ بودن است. معتدل کسی است که در عین اصولگرایی یا اصلاح طلبی، انصاف به خرج دهد و رعایت حال دیگران را بکند و در نوع بیان و گفتمانش جوانب عقلانیت را رعایت و عقلانی فکر کرده و صحبت کند».