پاسخ رهبری به نامه مولوی عبدالحمید + تصویر نامه ، تشکر مولوی عبدالحمید از پاسخ

نگام ، سیاسی _ رییس دفتر رهبری در نامه‌ای به درخواست مولوی عبدالحمید مبنی بر «استفاده از ظرفیت اهل سنت در مدیریت کشور» پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، محمد محمدی گلپایگانی رییس دفتر رهبری در تاریخ ۲۱ مردادماه امسال در مرقومه‌ای به نامه مولوی عبدالحمید که در تاریخ ۱۱ مردادماه خطاب به رهبر معظم انقلاب نوشته شده بود، پاسخ داد.

رییس دفتر رهبری در این نامه که در پاسخ به درخواست این روحانی بلندپایه اهل سنت و امام‌جمعه زاهدان مبنی بر «استفاده از ظرفیت اهل سنت در مدیریت کشور» و «توجه به آزادی‌های مذهبی» از مقام معظم رهبری تهیه شده بود، نوشت:

جناب آ‌قای مولوی عبدالحمید

سلام علیکم

مرقومه جنابعالی خطاب به مقام معظم رهبری مدظله‌العالی دریافت و به استحضار ایشان رسید.

معظم‌له از اظهار علاقه شما به نظام مقدس جمهوری اسلامی و جانبداری و حمایت و دفاع از کشور و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی قدردانی کرده و فرمودند:

«همه ارکان جمهوری اسلامی موظفند بر اساس معارف دینی و قانون اساسی هیچ‌گونه تبعیض و نابرابری بین ایرانیان از هر قوم و نژاد و مذهبی روا ندارند. ما هم به جد معتقدیم همه باید با هم در کنار هم و در صنوف فشرده و واحدی به سربلندی و عزت ایران اسلامی بیندیشند و در راه آن تلاش کنند، و اجازه ندهند دشمنان این مرز و بوم و خناسان وابسته به این و آن در این صف واحد تفرقه افکنده و کارشکنی کنند.»

به این امید که با الهام از تعالیم اسلامی و تمسک به اصول قانون اساسی، همه ما به‌عنوان ایرانی بتوانیم در جهت اعتلای کشور و تامین منافع ملی و تحکیم وحدت و یکپارچگی گام برداریم و نقش خود را در انجام وظایف دینی و ملی ایفا کنیم.

محمدی گلپایگانی

photo_۲۰۱۷-۰۹-۰۶_۱۲-۰۸-۱۶

 

به گزارش ایلنا، در بخشی از نامه مولوی عبدالحمید خطاب به رهبری، با تاکید بر این‌که «احساس وطن‌دوستی، اسلام‌خواهی و همبستگی اهل سنت و حمایت از نظام جمهوری اسلامی و رهبری عالی‌قدر آن بر کسی پوشیده نیست» و با اشاره به این‌که «برادران و خواهران اهل سنت همچون گذشه خود را متعلق به این آب و خاک می‌دانند و به اسلام و ایرانی بودن خود افتخار می‌کنند و احساس همدلی و اخوت و برادری دینی و ایرانی در آنها موجب می‌زند»، آمده است: علی‌رغم تاکیدات مکرر آن رهبر خردمند درخصوص مبارزه با تبعیض و نابرابری و نگاه یکسان، در دیدار با مسئولان در مواقع مختلف، متاسفانه هنوز تبعیض و نابرابری بیداد می‌کند.

مولوی عبدالحمید در بخش دیگری از این نامه ۲ خواسته مهم اهل سنت را «استفاده از ظرفیت اهل سنت در مدیریت کشور» و «توجه به آزادی‌های مذهبی» دانست و خواستار دستور  رهبری در این مورد شد و نوشت:  بدیهی است این فرمان در تاریخ ثبت و ماندگار شده و موجب رضایت پروردگار و رفع نگرانی و دغدغه همه اقوام و مذاهب ایرانی را فراهم آورده و باعث تحکیم وحدت و همبستگی اسلامی بوده و در رفع اختلافات و تنش‌های منطقه‌ای تاثیر گذاشته و الگویی برای تقویت وحدت اسلامی در سایر کشورها و یاس دشمنان از تفرقه‌انگیزی و ایجاد دشمنی میان مسلمانان خواهد شد.

 

تشکر مولوی عبدالحمید از پاسخ رهبری

 

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی امام جمعه اهل سنت زاهدان با ارسال نامه ای به محضر رهبر معظم انقلاب، از «فرمان تاریخی، حکیمانه و فصلالخطاب» ایشان تشکر و قدردانی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه اهل سنت زاهدان، متن نامه تشکر آمیز مولوی اسماعیل زهی از مقام معظم رهبری بدین شرح است:

محضر مبارک رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای ـ دامت برکاتهم

السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

احتراما، فرمان تاریخی، حکیمانه و فصل الخطاب آن رهبر فرزانه در شرایط حساس منطقه و کشور که طی نامه شماره ۳۲۶۶۳۰/۱ مورخ ۹۶/۰۵/۳۱ بوسیله رئیس دفتر محترم حضرتعالی در پاسخ به نامه شماره ۹۶/۳۳۷ مورخ ۹۶/۰۵/۱۱ اینجانب صادر و ابلاغ گردید، مأیوس کننده بدخواهان ایران اسلامی و مایه مسرت ملت عزیز ایران و از باقیات صالحات معظم له و موجب همبستگی ملی و امنیت پایدار خواهد بود.

این فرمان، تکلیف شرعی و قانونی همه مسئولان لشکری و کشوری و ارکان نظام اسلامی را در راستای اجرای عدالت و نگاه یکسان بین همه اقوام و مذاهب را تبیین و حجت را بر همه تمام کرده است.

وظیفه خود میدانم از این دستور صریح و ماندگار آن رهبر دلسوز و خردمند صمیمانه سپاسگزاری و قدردانی نمایم و امیدوارم مدیران محترم کشور در سطوح مختلف این پیام روشن و خداپسندانه را چراغ راهشان قرار دهند و نسبت به رفع هر نوع تبعیض و نابرابری بین مردم شریف ایران که همه به منزله اعضای یک خانواده اند اقدام نمایند.

سلامتی و طول عمر همراه با موفقیت را برای آن زعیم عالیقدر مسئلت دارم.

عبدالحمید