قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تشدید تحریم‌ها علیه کره‌شمالی و اون

نگام ، بین الملل _ آمریکا پیش نویس قطعنامه ای برای اعمال تحریم های شدیدتر علیه کره شمالی و رهبر جوان این کشور را به شورای امنیت ارائه داد.

به گزارش شفقنا به نقل بخش عربی خبرگزاری های رویترز و نووستی روسیه، نمایندگی دائم آمریکا در سازمان ملل متحد شامگاه چهارشنبه پیش نویس قطعنامه جدیدی به کشورهای عضو شورای امنیت ارائه داد که در آن درخواست شده تحریم های بین المللی علیه کره شمالی و شخص «کیم جونگ اون»، رهبر این کشور شدیدتر شود.

بر اساس این گزارش، آمریکا در قطعنامه پیشنهادی خود اعمال تحریم بر بخش نفت کره شمالی، ممنوعیت صادرات نساجی و استفاده از نیروی کار این کشور در خارج و همچنین ممنوعیت سفر اون و مسدود شدن دارایی های وی را خواستار شده است.

در حالی که «نیکی هیلی»، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل خواهان رای گیری شورای امنیت بر سر قطعنامه پیشنهادی کشورش برای اعمال تحریم های شدیدتر علیه کره شمالی در روز دوشنبه هفته آینده شده، «واسیلی نبنزیا»، نماینده دائم روسیه در سازمان تاکید کرده که احتمال دارد این زمان اندکی زود باشد.

این در حالی است که تصویب هر قطعنامه ای نیازمند رای مثبت ۹ عضو از مجموع ۱۵ عضو شورای امنیت و عدم استفاده پنج عضو دائم شورا یعنی آمریکا، بریتانیا، فرانسه، روسیه و چین از حق وتو می باشد با این حال تاکنون مشخص نیست پکن به عنوان هم پیمان پیونگ یانگ نیز از قطعنامه پیشنهادی آمریکا پشتیبانی خواهد کرد یا نه.