«ماجرای نیمروز» یا «رگ خواب» نماینده ایران در اسکار شوند؟

نگام، فرهنگ و هنر – از میان فیلم‌هایی که مهرماه سال گذشته تا به حال اکران شدند ۱۰ فیلم شانس بیشتری برای حضور در اسکار ۲۰۱۸ را دارند. طرح این پرسش که کدام فیلم ایرانی مناسب حضور در اسکار است؟

از میان نظرات ثبت شده، ۱۴ کاربر فیلم «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان را مناسب حضور در اسکار امسال دانسته‌اند و ۱۳ کاربر نیز فیلم «رگ خواب» ساخته حمید نعمت‌الله را شایسته نمایندگی ایران در اسکار ۲۰۱۸ دانستند.

همچنین ۱۰ کاربر نیز پیشنهاد دادند فیلم «نفس» نرگس آبیار گزینه مناسب‌تری برای نمایندگی ایران است.

فیلم‌های «برادرم خسرو» ساخته احسان بیگلری و «یک روز بخصوص» همایون اسعدیان هر کدام یک رای در این نظرخواهی داشتند، «زیر سقف دودی» پوران درخشنده نیز پیشنهاد دو کاربر بوده و سه کاربر نیز فیلم «سارا و آیدا» مازیار میری را پیشنهاد داده بودند.

«فصل نرگس»، «نهنگ عنبر»، «بیست و یک روز بعد» نیز از فیلم‌هایی بودند که در لیست ۱۰ فیلم امسال حضور نداشتند اما برخی کاربران نامشان را مطرح کرده بودند، همچنین نظرهایی که به فیلم خاصی اشاره نداشته‌اند در آرا شمارش نشده‌اند.

«نفس» ساخته نرگس آبیار، «وارونگی» به کارگردانی بهنام بهزادی، «ماجرای نیمروز» ساخته محمدحسین مهدویان، «یک روز بخصوص» به کارگردانی همایون اسعدیان، «والدرمان» اثر عباس امینی، «برادرم خسرو» ساخته علی احمدزاده، «زیر سقف دودی» اثر پوران درخشنده، «رگ خواب» به کارگردانی حمید نعمت‌الله و «سارا و آیدا» ساخته مازیار میری این ۱۰ فیلم هستند.

لازم به ذکر است از هر کاربر که نظرش را در این نظرخواهی ثبت کرده، نام نخستین فیلمی را که ذکر کرده است پذیرفته ایم.