بازداشت فرزند پادشاه سابق عربستان پس از انتقاد از ولیعهد امارات

نگام ، بین الملل _ شبکه های مجازی روز یکشنبه اخباری مبنی بر حصر خانگی «امیر عبدالعزیز بن فهد» فرزند شاه سابق عربستان و رئیس دفتر وی در شهر جده منتشر کردند و اعلام کردند که مقامات عربستان تمامی وسایل ارتباطی وی از جمله تلفن همراهش را مصادره کرده اند.

به گزارش شفقنا به نقل از رای الیوم، این در حالی است که اخبار دیگری درباره احتمال بازداشت وی از سوی نیروهای سعودی منتشر شده است.

«مجتهد»کاربر معروف سعودی در تویتر با انتشار این خبر نوشت: افراد وابسته به محمد بن سلمان روز چهارشنبه به کاخ بن فهد در جده وارد شدند و وی را بازداشت کرده و به مکان نامعلومی بردند.

مجتهدافزود: مادر بن فهد از زمان بازداشت وی از او هیچ خبری در دست ندارد.

امیر بن فهد پس از ادای فریضه حج وآماده شدن برای سفر به خارج از عربستان در توییتی بازداشت خود را پیش بینی کرده و عنوان کرده بود که جانش در خطر است. وی همچنین نوشت که شاید نتواند به مسافرت برود و شاید هم از سوی یک گروهی که نامی از آن نبرد ترور شود.

هنوز خبر بازداشت فرزند پادشاه سابق عربستان رد نشده است. وی از چهار روز گذشته تاکنون هیچ مطلبی در تویتر خود منتشر نکرده است.

امیر بن فهد پیش از این با انتشار توییت هایی در انتقاد از «شیخ محمد بن زاید» ولیعهد امارت ابوظبی و معاون فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور، جنجال به پا کرده بود.