سی و چهار روز در اعتصاب غذا؛ گزارشی از وضعیت بحرانی رضا شهابی

نگام، حقوق بشر – رضا شهابی، فعال سرشناس کارگری ایران از سی و چهار روز قبل در اعتصاب غذای اعتراضی به سر می برد. علاوه بر بی توجهی تعمدی مسئولان به وضعیت و مطالبه این زندانی معترض، گزارش می شود آقای شهابی با افت شدید فشار خون، بی حسی موضعی در ناحیه چپ بدن، اختلال در کارکرد دستگاه گوارشی و همینطور کاهش شدید وزن روبرو است.

به گزارش ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا شهابی، فعال سرشناس کارگری ایران که در زندان رجایی شهر زندانی است، از روز ۱۷ مردادماه در اعتصاب غذای اعتراضی به سر می برد.

در سی و چهارمین روز از اعتصاب غذای اعتراضی این زندانی گزارش می شود بی حسی موضعی در ناحیه سمت چپ بدن او که از هفته سوم اعتصاب آغاز شده بود شکل جدی تری به خود گرفته است. این بی حسی در ناحیه انگشتان دست چپ نمود برجسته تری دارد.

از سوی دیگر آقای شهابی علاوه بر کاهش وزن با نوسان و کاهش فشار خون نیز رو به رو است. این زندانی سندیکالیست به همسر خود گفته است دردهای کمر وی که بهانه دو جراحی در سالهای اخیر بوده است مجددا بروز پیدا کرده است.

اختلال و درد در ناحیه معده و اجزای دستگاه گوارشی دیگر عارضه ای است که این زندانی اعتصابی اکنون با آن روبرو است.

علیرغم وخامت حال رضا شهابی، مسئولین زندان کماکان سیاست بی توجهی نسبت به وی پیشه کرده اند. همینطور بهداری زندان به دلیل عدم ثبت رسمی اعتصاب وی از جک آپ روزانه وی خودداری می کند. امری که میتواند جان وی را در معرض خطر جدی قرار دهد.

علیرغم وضعیت بحرانی این زندانی تاکنون هیچ اقدامی دال بر اعزام رضا شهابی به مراکز درمانی خارج از زندان نیز صورت نگرفته است.