انتقال ۷۰ بیمار برای ادامه درمان به ایران/ بستری ۱۰ زائر ایرانی در بیمارستان‌‌های سعودی/ هیچ بیماری خاصی زایران راتهدید نمی‌کند

نگام ، اجتماعی _ معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ایران تاکید کرد:‌ تاکنون ۷۰ نفر از بیماران برای ادامه درمان به ایران منتقل شده‌اند و هم اکنون کارهای درمانی این بیماران در بیمارستان‌های کشور در حال انجام است.

به گزارش ایلنا، پیرحسین کولیوند درخصوص آخرین وضعیت بهداشتی و درمانی حجاج ایران گفت: همچنین در حال حاضر ۱۰ زائر ایرانی در بیمارستان‌های سعودی (‌۲ نفر جده و ۸ نفر در بیمارستان مکه) بستری هستند که تعدادی از آنها در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر هستند

وی افزود: همچنین ۴۱ بیمار در مرکز پزشکی حج بستری هستند که ۷ نفر از این افراد برای ادامه درمان به ایران منتقل شده و مابقی ظرف روزهای آینده با بهبودی حالشان؛ به کاروان‌های خود ملحق خواهند شد.

معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با بیان این مطلب که وضعیت سلامتی زائران کشورمان نسبت به سال‌های ۹۴ و قبل از آن از شرایط بهتری برخوردار است، اظهار داشت: به حمدالله هیچ بیماری عفونی و واگیرداری زائران کشورمان را تهدید نمی‌کند.

کولیوند با بیان این مطلب که شرایط ما بحرانی نیست و هیچ بیماری خاصی زایران راتهدید نمی‌کند، تصریح کرد: هر چند تعداد مراجعات زائران به مراکز درمانی بعد از ایام تشریق تاحدودی افزایش یافته است اما مراجعین عمدتا به علت سرماخوردگی و گرفتگی عضلات و… خواستار دریافت خدمات درمانی هستند.

وی از فعالیت پزشکان و کادر درمانی به عنوان یک حرکت «جهادی» در حج نام برد و خاطرنشان کرد: گروه‌های پزشکی به صورت شبانه‌روز در خدمت زایران هستند و روند نظارت بهداشت محیط زایران و نظارت بر فرایند تهیه و طبخ مواد غذایی نیز به طور کامل درحال انجام است.

معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر ایران همچنین در خصوص بازدید امروز حمید محمدی، رییس سازمان حج و زیارت از بیمارستان مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در مکه مکرمه گفت: رئیس سازمان حج و زیارت در این بازدید ضمن تقدیر از تلاش‌های کادر پزشکی و درمانی بیمارستان از حجاج ایرانی بستری شده نیز عیادت کرد.