اعتراف رضا سوری خواننده زیرزمینی به قتل در استودیوی ضبط صدا

نگام ، حوادث _ پسر جوان که خواننده زیرزمینی است برای رسیدن به تجهیزات ضبط صدا، دست به قتل صاحب یک استودیو با ۶ گلوله مرگبار کرد و با همدستی دوستش سناریوی سرقت را به اجرا رساند.

به گزارش رکنا ، این خواننده رپ که ۱۸سال بیشتر ندارد نهم شهریورماه با همدستی دوستش وارد استودیوی ضبط صدا در شهرک ولیعصر شدند. صاحب استودیو پسری ۲۰ساله به نام پوریا بود که خواننده جوان او را با شلیک ۶گلوله به قتل رساند و پس از سرقت  از آنجا به همراه همدستش فرار  کرد.
به‌دنبال این جنایت، کارآگاهان آگاهی با دستور قاضی سیدسجاد منافی‌آذر، کشیک جنایی پایتخت تحقیقات برای دستگیری قاتل  را آغاز کردند و با بررسی تصاویر دوربین مداربسته اطراف ساختمان و مکالمات تلفنی مقتول موفق به شناسایی عاملان این جنایت شدند. در کمتر از دو هفته دو متهم ۱۸و ۱۷ساله بازداشت شدند و دیروز برای تحقیق پیش روی قاضی مرادی بازپرس شعبه دوم دادسرای جنایی تهران قرار گرفتند.
در این جلسه پدر مقتول برای قاتل پسرش درخواست قصاص کرد و گفت: پسرم عاشق موسیقی و کارش بود. شعر می‌گفت و گاهی هم می‌خواند. یکی از کارهایش برای آتش‌نشانانی بود که درحادثه پلاسکو شهید شدند که از تلویزیون هم پخش شد. او بی‌گناه کشته شد و حالا تنها چیزی که می‌خواهم قصاص قاتل است. در ادامه قاضی جنایی به تحقیق از متهمان پرداخت. خواننده زیرزمینی به ارتکاب جنایت اقرار کرد و در نهایت با دستور قاضی در اختیار اداره آگاهی قرار گرفت. متهم که رضا نام دارد در گفت‌وگو با خبرنگار همشهری جزئیات جنایت را شرح داد.
چه شد که نقشه جنایت کشیدی؟
من نقشه سرقت کشیدم اما به جنایت ختم شد. راستش را بخواهید مدتی می‌شد که بدهکار شده بودم. بدهی‌ام در حدود ۱۰۰میلیون تومان بود. این پول را هم برای تهیه آلبوم موسیقی قرض گرفته بودم و نتوانستم آن‌را پرداخت کنم. همین شد که نقشه کشیدم تا با دوستم به استودیوی پوریا(مقتول) برویم و تجهیزات آنجا را سرقت کنیم.
پس مقتول را از قبل می‌شناختی؟
بله. برای ضبط آهنگ پیش او رفته بودم.
از روز حادثه بگو؟
برای اجرای نقشه سرقت، یک روز پیش از حادثه به همراه همدستم به استودیو رفتیم اما آن روز پوریا عجله داشت و رفت. روز بعد دوباره به آنجا رفتیم البته قبل از رفتن هم به او زنگ زدم و گفتم می‌خواهم درخصوص ساخت آهنگ و تنظیم آلبوم صحبت کنم. وقتی رسیدیم به داخل اتاق رفتم و می‌خواستم تجهیزات را سرقت کنم که ناگهان پوریا بالای سرم ظاهر شد. قرار بود دوستم با چاقو او را تهدید کند اما آنقدر هول شدم که ناگهان اسلحه‌ای را که همراهم برده بودم از جیبم بیرون آوردم و ناخواسته شلیک کردم.
اسلحه را از کجا تهیه کرده بودی؟
چند وقت پیش از مرز خریده بودم
اگر قصد جنایت نداشتی، چرا اسلحه با خودت برده بودی؟
برده بودم که اگر لازم شد تهدیدش کنم.
بعد از قتل چه کردید؟
یک میکروفن که حدود ۷تا ۱۰میلیون تومان ارزش داشت سرقت کردیم. عابربانک مقتول را هم برداشتیم که فقط ۱۵۰هزار تومان از آن برداشت کردیم. اما اصلا فکرش را نمی‌کردم که دستگیرشوم. با خودم گفتم تا ۳روز اول اگر دستگیرنشوم دیگر هرگز پلیس نمی‌تواند مرا شناسایی کند.
چند وقت است که خواننده‌ای؟
من تحصیلاتم سیکل است و خیاط هستم اما از بچگی به‌خاطر صدای خوبی که دارم به خوانندگی علاقه‌مند شدم. ۲سالی می‌شود که خواننده‌ام و رپ می‌خوانم. چند آهنگ خوانده‌ام و شعرهایش را هم خودم گفتم. قرار بود به‌زودی چند آهنگ دیگر در استودیوی مقتول بخوانم و او آلبوم مرا در ایسنتاگرام و تلگرام منتشر کند تا بیشتر معروف شوم که نشد.