دولت قبل به جای پاسخ‌گویی سندهای تازه منتشر می‌کند ؛ تسویه‌حساب احمدی‌نژادی پس از یک دهه

 

نگام ، سیاسی _ مردم بی شک از این نوع فضاسازی‌ها و هیاهوهای بی‌فایده خسته‌شده‌اند و اگر این جریان آسودگی را مساوی با نبود خود می‌بینند، کشور و ملت را درگیر بازی‌های خود نکنند، چرا که دیگر مردم تاب و توان تحمل این حربه‌ها را ندارد.

به گزارش قانون مدت‌هاست که مردم دیگر از شنیدن صداهای مسئولان آن هشت‌سال در امان‌اند، ولی گویی قرار نیست دلهره‌های اقدامات این جریان که شایبه ضربه به اتحادملی دارد، دست از سر ملت بردارد. منتصبان‌شان یک روز دستگیر می‌شوند و روز دیگر متهم! ولی مشخص نیست چرا تا این حد برای کشور و مسئولان خط و نشان می‌کشند، پرونده رو می‌کنند و باز بدون هیچ مشکلی به راه خود ادامه می‌دهند! مکافات عمل آن‌ها که تصور داشتند در کشور ماندگار خواهند بود، این جماعت را رها نمی‌کند و هر روز بنا به قانون طبیعت، دست خود و افرادی که با آن‌ها مرتبط بوده‌اند ،یا رو می‌شود یا خود آن‌ها برای تسویه حساب‌های درون سازمانی، به یکدیگر حمله می‌کنند. در تازه‌ترین رخ‌نمایی تیم احمدی‌نژاد، آن‌ها اسنادی علیه مصطفی‌پور‌محمدی، وزیر کشور دولت نهم، افشا کرده‌اند؛ اقدامی که برای تخریب شخصیت وزیر دادگستری دولت روحانی در دستور کار این جریان قرارگرفته ولی از آن‌جایی که همه اقدامات‌شان به دور از خردجمعی است، ‌اتهامات وارد شده به پور محمدی گریبان‌گیر خود آن‌ها شد.

گل به خودی

اتاق‌فکر! این جریان با مطلبی مدعی می‌شود:« ۵/۱۰ میلیارد به دستور پورمحمدی در سال ۸۵ ، یعنی زمانی که نام برده وزیرکشور دولت پاکدست! بود، به شرکت صوری خودروسازی “پرسان سپاهان احیا”، به نمایندگی آقای کاووس یدایی سیاهپوش، پرداخت شده‌ است». باید از آن‌ها پرسید که چرا در زمان ریاست‌احمدی‌نژاد به این اقدامات واکنشی نشان داده‌نشد و چرا بعد از ۱۱ سال احساس خطرکرده‌اند؟!

اتکا به فردی که دیگرنماینده ‌نیست

این جریان به اظهارات مهدی‌دواتگری، نماینده مجلس نهمی که دیگر مردم به او برای دور دهم رای ندادند، اتکا می‌کند که می‌گوید:« در سال ۸۵ کسی که وزیر کشور بوده، مبلغ مذکور را بدون قرارداد به شرکت سپاهان احیا داده است، در حالی که چنین شرکتی وجود خارجی نداشته و بعد از پرداخت این پول منعقد شده، وزیر کشور وقت، دستور پرداخت ۵/۱۰ میلیارد را صادر کرده و رییس سازمان شهرداری‌ها چک را امضا کرده و قرارداد به امضای ایشان تنظیم شده است».

ادعاهایی که پاسخ دارد

این جماعت در ادعاهای خود سوالاتی را مطرح کرده که پاسخ‌های آن را باید در نوع رویکرد دولت احمدی‌نژاد جست‌وجو کنند. آن‌ها می‌گویند:« پور محمدی با چه انگیزه‌ای دستور غیرقانونی پرداخت ۱۰ و نیم میلیارد تومان پول بیت المال به حساب شخصی مشاور خود را صادر کرده است؟!» باید در جواب گفت به همان دلیلی که بزرگان جریان شما بدون هیچ واهمه‌ای برداشت‌های نجومی را در دستور کار قرار می‌دادند و برای برخی اهداف هزینه می‌کردند.

سوالی را نیز این‌گونه مطرح می‌کنند که «چرا آقای پورمحمدی در موضوعی که قانونی به ایشان هیچ ارتباطی نداشته، دخالت کرده است؟» باز باید پاسخ داد به دلیل آنکه رییس این فرد، یعنی احمدی‌نژاد، نیز در بسیاری از امور که به او ربط نداشت دخالت می‌کرد! منع‌کردن موضوع مذکور از سوی این جریان، شوخی بیش نیست!

این جماعت در چندین سوال خود از عمل نکردن به قانون سخن می‌گویند، شیوه‌ای که مبتکر اصلی آن شخص محمود احمدی‌نژاد است؛ فردی که برای قانون هیچ اهمیتی قائل نبود و فقط خودنگری‌ها، محور اعمال او و یارانش بود.

نکته عجیبی که وجود دارد، زیر سوال بردن اقدامات دستگاه قضا برای عدم‌رسیدگی به پرونده پورمحمدی‌است؛ موضوعی که اگر قرار به اعتراض باشد، شخص محموداحمدی‌نژاد در صدر قرار دارد و ملت معترض‌اند که چرا به اتهامات وارده به این فرد رسیدگی نمی شود؟!

در آخر نیز اتاق‌فکر! آن‌ها که هیاهو برای بقا را در دستور کار دارد، انتقاد می‌کند، چرا با‌وجود اتهامات ثابت نشده پورمحمدی دولت، مجلس و همه مسئولان مربوطه، جلوی وزیر شدن او را در دولت یازدهم نگرفتند؟! مردم ایران از احمدی‌نژاد سوال دارند، چرا او افرادی با این نوع پیشنیه را از دولت خود حذف نمی‌کرد و تا زمانی که دستگاه‌های قضایی و امنیتی به سراغ آ‌ن‌ها نیامده بودند، به خود نمی‌آمد؟!

ملت از شما خسته‌ شدند

در آخر باید اشاره کنیم که مردم بی شک از این نوع فضاسازی‌ها و هیاهوهای بی‌فایده خسته‌شده‌اند و اگر این جریان آسودگی را مساوی با نبود خود می‌بینند، کشور و ملت را درگیر بازی‌های خود نکنند، چرا که دیگر مردم تاب و توان تحمل این حربه‌ها را ندارد. منتظر می‌مانیم تا مشاهده کنیم اگر این نوع ادعاهای احمدی‌نژاد و عواملش صحت دارد، با خاطیان برخورد شود ولی اگر مانند برخی رویدادهای دیگر جریان نام برده، سعی دارند توهمات ذهنی خود را در جامعه تزریق و فضارا مسموم کنند ، به سزای عمل خویش برسند.