گردشگران چینی می‌توانند در فرودگاه ویزای سه‌ماهه دریافت کنند

نگام ، اجتماعی _ رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در بازدید از شهر چنگدوی چین گفت: شهروندان چینی می‌توانند از شانگهای و پکن به‌طور مستقیم به ایران پرواز کنند و انتظار می‌رود گزینه‌های بیشتری در آینده اضافه شود.

به‌گزارش ایلنا، علی‌اصغر مونسان که برای شرکت در بیست‌ودومین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری به چین سفر کرده با اعلام این خبر افزود: ما علاقه‌مندیم با ارائه ویزای فرودگاهی سه‌ماهه، چینی‌های بیشتری به ایران سفر کنند.»

مونسان اظهار کرد: «این اولین ‌بار است که از شهر زیبای چنگدو بازدید می‌کنم. متأسفانه بیشتر زمان من در نشست‌ها و جلسات سپری شده و دوست داشتم که می‌توانستم زمان بیشتری را صرف بازدید از شهر کنم.»

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی افزود: « ایران در طرح ابتکاری “یک کمربند یک جاده” کشور مهمی محسوب می‌شود. ما دارای منابع گردشگری فراوان و منحصر‌به‌فردی هستیم. هر سال حدود ۷۰هزار شهروند چینی از ایران بازدید می‌کنند که  بیشتر آن‌ها اهداف کاری و تجاری دارند.»

علی‌اصغر خاجی، سفیر ایران در چین، نیز برگزاری موفقیت‌آمیز بیست‌ودومین مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری را تبریک گفت و افزود: «این مجمع بسیار عالی برگزار شده است.»