سندیکای کارگران شرکت واحد؛ وضعیت رضا شهابی بحرانی است

نگام، حقوق بشر – رضا شهابی، فعال کارگری زندانی نزدیک به ۴۰ روز است که در زندان رجایی‌شهر دست به اعتصاب غذا زده است. سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با صدور بیانیه ای وضعیت این زندانی را بحرانی خواند.

به گزارش سایت حقوق بشر ایران، متن کامل بیانیه سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در مورد آخرین وضعیت رضا شهابی را در ادامه بخوانید:

چهارشنبه ۲۲ شهریور خانواده رضا شهابی با ایشان ملاقات حضوری داشتند، گزارش از وضعیت جسمی شهابی بسیار نگران کننده است.

علاوه بر بی حسی سمت چپ بدن که در هفته گذشته گزارش شده بود این بی حسی افزایش یافته و از کمر به پایین ایشان سر (بی حس) شده است. علاوه بر این شهابی از سردرد و درد و سوزش معده شدیدا رنج می برد و ۱۳ کیلو وزن کم کرده است.

پزشکی قانونی پس از معاینه شهابی در زندان اعلام کرده است که مهره ها و کانال کمر ایشان عارضه جدی دارد و علایم بیماری پیش از عمل جراحی در بدن شهابی وجود دارد و باید مورد معاینه پزشک متخصص قرار گیرد.

پیش از ملاقات خانواده شهابی مردانی رئیس زندان و معاون دادستان با شهابی دیدار کردند و شهابی به آنها اعلام کرده ۹۶۸ روز حبس اضافه که بسیار ناعادلانه در موردش اجرا شده را به هیچ وجه قبول ندارد و به اعتصاب خود تا لغو این محکومیت ادامه می دهد.

طبق قانون باید شهابی در زندان اوین محکومیت زندانش را تحمل کند. اما مسولان قضایی با انتقال ایشان به بند ویژه زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر که حتی ابتدایی ترین امکانات زندگی در آن مهیا نیست رنج بیشتری را به این راننده زحمتکش شرکت واحد تحمیل کرده اند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه نگرانی عمیق خود را نسبت به اوضاف وخیم جسمی راننده زحمتکش رضا شهابی اعلام می دارد و به مسئولان قضایی و امنیتی هشدار داده و مسئولیت عوارض جسمی جبران ناپذیر برای این کارگر حق طلب زندانی را متوجه آنان می داند.