دکتر معصومه ابتکار، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در گفت و گو با خبرنگار باشگاه جوانی خبرگزاری برنا، در مورد برنامه های خود برای دختران جوان گفت: مهم‌ترین برنامه ما در مورد بحث دختران جوان مسأله سلامت است که یکی از محورهای مهم جلسات در ارتباط با سیاست های مرتبط سلامت که بحث ورزش، تغذیه است.

وی ادامه داد: موضوع ورزش خیلی اهمیت دارد. در حال رایزنی هایی با وزارت ورزش و جوانان و وزارت آموزش و پرورش هستیم که برنامه های ورزشی را در دوران کلاس های اول تا سوم تقویت کنیم. همچنین مباحث دیگری در بحث آموزشی و مهارت های زندگی برای دختران و پسران جوان را داریم. این مهارت های زندگی از بحث حقوی گرفته تا آشنایی با حقوق و حقوق مدنی را شامل می شود.

معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در مورد مهارت های ارتباطی به خبرنگار برنا گفت: مسأله مهمی که بسیار مهم است برای دختران و پسران، بحث گفتگو و مهارت های ارتباطی است که این مهارت های ارتباطی در جامعه، خانواده و شکوفایی فرد مهم است. این مهارت ها متأسفانه در آموزش و پرورش مورد دقت و توجه کافی قرار نگرفته است ولی در حال حاضر رویکرد اصلاح می شود.

ابتکار ادامه داد: بحث مهم تر این است که انسان های خوبی باشیم و درست بتوانیم زندگی کنیم و مسأله حفظ محیط زیست یک بحث است، مسأله اینکه بتوانیم در مقابل خشونت چه در جامعه و چه در خانواده واکنش و رفتارهای صحیح داشته باشیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بانوان به زودی می توانند در اماکن ورزشی حضور پیدا کنند، گفت: امیدوار هستیم و در زمینه ورزش و حضور بانوان در ورزشگاه با تلاش وزیر ورزش و جوانان، دکتر سلطانی فر و مراجع فرهنگی و انتظامی در حال رایزنی هستیم و امیدوارم به زودی شاهد حضور بانوان ایرانی در استادیوم های ورزشی باشیم.