حمله هوایی روسیه به «نیروهای سوریه دمکراتیک»؛ مسکو تکذیب کرد و واشنگتن تایید

نگام ، بین الملل _ در حالی که یک سخنگوی نظامی روسیه حمله هوایی کشورش به ائتلاف مسلح مورد حمایت آمریکا در سوریه را تکذیب کرد، پنتاگون انجام چنین حمله ای را تایید کرد.

به گزارش شفقنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) شامگاه شنبه تایید کرد که جنگنده های روسیه مواضع ائتلاف مسلح موسوم به «نیروهای سوریه دمکراتیک» در استان مرزی دیرالزور در شرق این کشور را بمباران کردند.

بر اساس این گزارش، وزارت دفاع آمریکا در این باره تاکید کرد که حمله هوایی روسیه به نیروهای سوریه دمکراتیک، زخمی شدن چندین تن از آنها را در پی داشته با این حال به هیچ یک از مشاوران نظامی ائتلاف بین المللی تحت رهبری آمریکا آسیبی وارد نشده است.

این در حالی است که پیشتر یکی از مسئولان نیروهای سوریه دمکراتیک از حمله جنگنده های روسیه و نیروهای نظامی سوریه به این نیروها در دیرالزور خبر داده و اعلام کرد که جنگنده ها از مناطق تحت کنترل نظام حاکم به پرواز درآمده و مواضع آنها در ساحل شرقی رود فرات را بمباران کردند.

به دنبال آن نیز «ایگور کوناشنکوف»، سخنگوی نظامی ارتش روسیه در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه (AFP) حمله هوایی کشورش به مواضع نیروهای سوریه دمکراتیک را تکذیب کرده جایی که هنگام حضور در پایگاه هوایی «حمیمیم» در استان ساحلی اللاذقیه در غرب این کشور اظهار داشت: این غیر ممکن است، چرا آنها را بمباران کنیم؟