قطع دست مجازات دزدیدن چندین کیلو سوسیس و کالباس در تهران

نگام ، حوادث _  دو دزد سابقه دار که در جریان سرقت از یک مغازه مواد پروتئینی دستگیر شده بودند با حکم قضایی به قطع انگشتان دست محکوم شدند.

به گزارش رکنا، ساعت ۴ بامداد بیست و هفتم تیرماه سال ۹۵ ماموران کلانتری ۱۲۷ نارمک هنگام گشتزنی در یک از خیابان ها با سه مرد روبه رو شدند که در حال بارگیری محموله بزرگ سوسیس و کالباس از یک مغازه فروش مواد پروتئینی بودند. مردان جوان به سرعت گونی های سوسیس و کالباس را به داخل یک وانت منتقل می کردند. رفتار مشکوک انها موجب شک پلیس  شد و انها به محض روبه رو شدن با ماشین گشت پا به فرار گذاشتند.

تعقیب و گریز آغاز شد و دقایقی بعد سه متهم بازداشت شدند. دو نفر از آنها که سابقه دار بودند به سرقت  چندین کیلو سوسیس و کالباس از مغاز اعتراف کردند اما همدست دیگرشان ادعا کرد در سرقت دستی نداشته و فقط راننده بوده است. در ادامه بازجویی ها دو متهم سابقه دار به سرقت شبانه از یک خانه نیز در منطقه نارمک اعتراف کردند. به این ترتیب سه متهم دیروز در شعبه هفتم ادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستادند. در این جلسه زن جوان که به خانه وی دستبرد زده شده بود گفت: به سفر چند روزه رفته بودم اما وقتی به خانه ام برگشتم متوجه شدم به خانه ام دستبرد زده شده و همه پول و طلاهایم و وسایل باارزش خانه به قیمت تقریبی ۲۰ میلیون تومان سرقت شده است. شواهد نشان می داد دزدان چندین روز در خانه ام مانده بودند و حتی یک زن را هم همراه خودشان به خانه ام آورده بودند. ماجرای سرقت از خانه ام تاثیر بدی در روحیه ام گذاشت و موجب شد خانه ام را بفروشم. من از متهمان شکایت دارم و برایشات مجازات قطع دست می خواهم.

صاحب مغازه پروتئینی هم برای دزدان مغازه اش اشد مجازات خواست. سپس سه دزد  جرمشان را گردن گرفتند و تقاضای بخشش کردند.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد و دو دزد سابقه دار را به قطع انگشتان دست محکوم کرد. همدست دیگر انها نیز به شلاق  و زندان محکوم شد.