توفکچی: موضع گیری دولت آلمان در قبال ترکیه اشتباه است

نگام ، بین الملل _ وزیر گمرک و تجارت ترکیه از اجازه دولت آلمان برای تجمع هواداران پ.ک.ک در شهر کلن این کشور انتقاد کرده و آن را مغایر قراردادها و حقوق بین الملل خواند.

به گزارش آناتولی فارسی ، بولنت توفکچی، وزیر گمرک و تجارت ترکیه در واکنش به برگزاری تجمع توسط هواداران گروه تروریستی پ.ک.ک در شهر کلن آلمان و اجازه برگزاری این پروپاگاندای تروریستی از سوی دولت این کشور گفت: چشم پوشی دولت آلمان به برگزاری این تجمع علی‌رغم اینکه پ.ک.ک در فهرست سازمان های تروریستی اتحادیه اروپا قرار دارد و ترکیه نیز متحد این کشور در سازمان ناتو است، در تضاد با قراردادها و حقوق بین المللی و کاملا مغایر آن است.

وی در ادامه موضع گیری دولت آلمان در قبال ترکیه را اشتباه خوانده و گفت: امیدواریم دولت این کشور هرچه سریعتر از این اشتباه خود منصرف شود.

توفکچی ضمن انتقاد از استاندارد دوگانه دولت آلمان در قبال فعالیت‌های تبلیغاتی این گروه تروریستی در این کشور گفت: هیچ تضمینی وجود ندارد که فردا این گروه های مورد حمایت آلمان، خود این کشور را هدف قرار ندهند.

وزیر گمرک و تجارت ترکیه تاکید کرد: کشوری که از فعالیت‌ گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند، حتما در پیشگاه حقوق بین المللی و وجدان جهانی محکوم خواند شده و شاهد این هستیم که افکار عمومی این وضعیت را با دقت تعقیب می کند.