سخنگوی حزب ندای ایرانیان: احیای سازمان ملی جوانان مطالبه اصلی جوانان است/ استفاده از جوانان ضرورت است نه صدقه

نگام ، سازمان های غیردولتی _ شهاب‌الدین طباطبایی، سخنگوی حزب ندای ایرانیان در مورد اولویت‌های رسیدگی معاون جدید ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان اظهار کرد: شنیده‌ام آقاى تندگویان بر ساماندهی دو موضوع بسیار مصمم است به طوری که در نظر دارد ابتدا این موارد را ساماندهی کند و بعد به سایر مشکلات این حوزه بپردازد.

‎به گزارش آنا ، وی افزود: ایجاد عزم ملی و جلب توجه عمومی به حوزه جوانان یکی از اولویت‌های رسیدگی است، تا زمانی که عزم ملی در این حوزه ایجاد نشود شاهد اقدامات مثبت و چشمگیری در این زمینه نخواهیم بود و این عزم ملی نیز نیازمند همکاری و همراهی همه ارکان دولت و مجلس است. عزم ملی یعنی اینکه به کارگیری و استفاده از توان جوانان در حوزه‌های اجرایی یک ضرورت تلقی شود و نه صدقه به جوانان.

‎طباطبایی یادآور شد: حوزه جوانان همه جوانان فعال اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و هنری را در برمی‌گیرد و نباید فقط به حوزه سیاسی پرداخته شود در حوزه سیاسی هم ضرورت دارد همه گرایش‌ها مورد توجه قرار گیرند.

‎سخنگوی حزب ندای ایرانیان با تاکید بر اینکه باید توانمندی و ظرفیت جوانان در سمن‌ها و بخش‌های غیر دولتی مورد استفاده قرار گیرد، افزود: در ابتدا باید سازمان‌های غیردولتی فعال شوند تا این سازمان‌ها مبدا ایجاد سابقه و محک زدن توانمندی جوانان پیش از ورود به بخش دولتی باشد.

‎وی تصریح کرد: بر همین اساس ضروری است یک جوان بدون سابقه کار در چنین سازمان‌های داوطلبانه‌ای مشغول شود تا قبل از آزمون و خطا در بخش دولتی بتواند توانمندی و مهارت خود را اثبات کند، تجربه کادرسازی باید در نهادهای غیردولتی اتفاق بیافتد، تحقق این موضوع نیز یکی دیگر از مطالباتی است که جوانان از دولت و تندگویان درخواست دارند.

کارهای کوچک و عملیاتی بهتر از شعار دهن پرکن است!

‎این مقام مسئول در حزب ندای ایرانیان ادامه داد: مطالبات باید قابلیت اجرایی و عملیاتی شدن داشته باشد زیرا متاسفانه تاکنون مطالبات به قدری گسترده و متنوع بوده که هیچ مسئولی نتوانسته برای این قشر از جامعه قدمی بردارد.

‎وی افزود: به نظر می‌رسد کارهای کوچک و دست یافتنی بهتر از شعارهای غیر قابل دستیابی، بزرگ و دهن پر کن است زیرا چنین شعارهایی اجرایی نخواهد شد.

‎طباطبایی، احیای سازمان ملی جوانان را یکی از اصلی‌ترین مطالبات حوزه جوانان دانست که ممکن است به حل مشکلات این حوزه کمک کند و گفت: احیای سازمان جوانان قبل از انتخابات نیز از رئیس جمهور خواسته شد و ایشان نیز پاسخ مثبت دادند که در این زمینه لایحه تفکیک امور جوان از ورزش نیز آماده شد.

‎وی یادآور شد: با توجه به فضایی که به وجود آمده و شناخت و اعتماد مجلس و دولت به مهندس تندگویان به نظر می‌رسد احیای سازمان ملی جوانان قابل اصرار و پیگیری است و امیدوارم تا پایان امسال سازمان ملی جوانان احیا شود.