هیات هلالی تعطیل شد

نگام ، سیاسی _ هیات الرضا که به نام عبدالرضا هلالی در تهران شناخته شده است، در اطلاعیه ای اعلام کرد امسال در دهه اول محرم برنامه ندارد. رضا هلالی و روح الله بهمنی دو مداحی هستند که بازداشت آنان توسط سخنگوی قوه قضاییه در ماه‌های اخیر تایید شده است.

 

به گزارش کلمه “هیات الرضا” که به نام عبدالرضا هلالی در تهران شناخته شده است، در اطلاعیه ای اعلام کرد امسال در دهه اول محرم برنامه ندارد.

رضا هلالی و روح الله بهمنی دو مداحی هستند که بازداشت آنان توسط سخنگوی قوه قضاییه در ماه‌های اخیر تایید شده است.

به گزارش کلمه نخستین بار غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در واکنش به شایعه‌ی بازداشت مداحان معروف تهران، اعلام کرد: “در حال حاضر تنها نام دو مداح به نامهای «ع – ه» و «ر – ب» مطرح است که پس از هشت روز بازداشت با قرار وثیقه آزاد شده‎اند و درباره‌ی دیگر مداحان هنوز مسأله‌ای مطرح نشده است و بنده اطلاعی ندارم.”

درباره اتهام این مداحان شایعات زیادی از جمله جاسوسی برای چند کشور بیگانه مطرح شد که نهایتا آنها با تودیع وثیقه آزاد شدند. گفته می‌شد که مداحان از طریق ارتباط با چند زن تبدیل به عامل جاسوسی برای اسراییل شده بودند. بر اساس اخبار منتشر شده این مداحان توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده بودند و نهایتا با عدم تمدید قرار بازداشت، با تودیع وثیقه آزاد شدند. آنان پس از آزادی با انتشار پیام‌هایی در صفحه‌های اینستاگرام خود خبر از ادامه فعالیت‌ها و نفی شایعات دادند.

اما به نظر می‌رسد تعطیلی هیات هلالی در این ایام که مهمترین ایام سال برای فعالیت مداحان واستفاده ابزاری از تریبون مداحی است پیام مهمی داشته باشد.
هلالی و دیگر مداحان شبیه او چون منصور ارضی و …ایام محرم و دیگر عزاداری‌ها را بهانه‌ای برای حمله به شخصیت‌های اصلاح طلب، دولتی ( البته دولت روحانی) و تحول خواهان می‌‎کردند و با فحاشی و نفرین بازار خود را گرم نگه می‌داشتند. مداحی این قبیل مداحان و فحاشی‌هایشان در تریبون‌های عزاداری که بعضا با جملات سخیف همراه بود مورد اعتراض مسیح مهاجری مدیرمسوول روزنامه جمهوری اسلامی  قرار گرفت به طوریکه او امروز در سرمقاله این روزنامه با اشاه به بازداشت این دو مداح نوشت: “هنوز از بازداشت چند مداح از همین نوع «جدیدالاختراع» مدت زیادی نگذشته و افکار عمومی با سوال‌های زیادی درباره اینکه چرا باید در این صنف افرادی وجود داشته باشند که به جرم ارتکاب بدترین تخلفات قانونی و اخلاقی و شرعی بازداشت شوند مواجه است. از این فاجعه بالاتر این است که بعضی از این جدیدالاختراع‌ها تا مرتکب این قبیل ارتکابیه‌‌ها نشوند نمی‌توانند مداحی! کنند. این، یک فاجعه است که دامنگیر جامعه اسلامی و انقلابی ما شده و درحال گسترش و عمیق‌تر شدن است.”