دوئل ۲ پسر تهرانی به خاطر یک دختر تلگرامی

نگام ، حوادث _ پسر نوجوان که در دعوای تلگرامی بر سر یک دختر دست به قتل زده بود در راستای اعمال ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی جدید از قصاص معاف و به پرداخت دیه و زندان محکوم شد.

به گزارش رکنا، پدرام ۱۹ ساله سوم آبان ماه سال ۹۴ وقتی که ۱۷سال داشت در یک درگیری در میدان امام خمینی ورامین پسر ۱۸ساله ای به نام امید را با یک ضربه چاقو به سینه اش کشت و بازداشت شد.

وقتی پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرد این پسر در زمان وقوع جنایت  حرمت عملی را که مرتکب شده نمی دانسته در راستای اعمال ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی جدید در شعبه چهارم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی  اصغر عبداللهی و با حضور یک مستشار پای میز محاکمه ایستاد. در این جلسه پدر و مادر قربانی برای پدرام حکم قصاص خواستند.

سپس پسر جوان که از کانون اصلاح و تربیت به دادگاه منتقل شده بود به تشریح ماجرا پرداخت. وی گفت: من و دوستم مانی و مقتول در یک گروه تلگرامی با هم دوست بودیم که سر یک دختر با هم بحث کردیم. امید فحاشی کرد و از من خواست تا برای دعوا به میدان امام خمینی بروم. من و مانی به محل قرار رفتیم اما امید نیامده بود. در حال بازگشت بودیم که مانی با ما تماس گرفت و خواست بار دیگر به محل قرار برویم. وقتی به انجا رسیدیم با هم درگیر شدیم. مانی با دوست امید گلاویز شد و دوست امید فرار  کرد. همان موقع مانی مرا هل داد که روی زمین افتادم. او روی سینه ام نشسته بود و با سیلی به سر و صورتم می زد. که از داخل کاپشنم چاقویی را که همراه داشتم بیرون آوردم. قصد داشتم امید را بترسانم اما نمی دانم چطور چاقو به سینه او برخورد کرد.

وی در حالی که سرش را پایین انداخته بود گفت: من از ترسم کارد اشپزخانه را همراهم برده بودم اما قصد نداشتم از آن استفاده کنم. حالا پشیمانم و از خانواده امید می خواهم تا مرا ببخشند.

سپس مانی ۲۵ساله که پنج فقره سابقه کیفری در پرونده اش دارد و حالا با قرار وثیقه آزاد است به اتهام شرکت در نزاع منجر به قتل پای میز محاکمه ایستاد. وی گف: وقتی با دوست امید درگیر شدم چاقو کشیدم و او فرار کرد و رفت.من ضربه ای به مقتول نزدم.

در پایان این جلسه هیات قضایی وارد شور شد و طبق ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی جدید پدرام را از قصاص معاف و وی را به پرداخت دیه و ۵ سال زندان محکوم کرد. مانی نیز به سه سال زندان به خاطر شرکت در نزاع و یکسال زندان به خاطر شرارت های قبل از ماجرا محکوم شد.