حضور سمن‌ها ضامن توسعه فرهنگ مهمان‌پذیری و گردشگری استان مرکزی است

نگام ، سازمان های غیردولتی _ مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: حضور مقتدر سمن‌ها ضامن توسعه فرهنگ مهمان‌پذیری و گردشگری استان مرکزی است.

به‌گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی، سید محمد حسینی با بیان اینکه ضرورت حضور تشکل‌ها در انجام امور به صورت جدی امروزه بیش از پیش حس می‌شود اظهار داشت: حضور به‌جا و مقتدر سمن‌ها ضامن توسعه بینش جامعه در راستای فرهنگ مهمانپذیری و گردشگری است.

وی افزود: به منظور عملکرد هرچه بهتر سمن‌ها برنامه‌هایی درباره توانمندسازی آنها در دستور کار است که از آن جمله می‌توان به کارگاه‌های آموزشی که در مهرماه برگزار می‌شوند اشاره کرد، این کارگاه‌ها حاصل آموزش تعدادی از نمایندگان سمن‌ها در کارگاه‌های استان کرمانشاه است که اکنون همان افراد اندوخته خود را در موضوعاتی از قبیل کار آفرینی و گردشگری به دیگران انتقال می‌دهند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تصریح کرد: توانمندی سمن‌ها به توانمندی فکری جامعه در تمام امور می‌انجامد و این مهم با آموزش‌های مدون امکان پذیر است به همین منظور تاکنون دو دوره آموزشی در استان‌های همدان و کرمانشاه برگزار شده و به سبب امتیازاتی که برای میزبان این دوره‌های آموزشی در نظر گرفته می‌شود امسال و در آبان‌ماه استان مرکزی میزبان سومین دوره کارگاه های توانمندسازی و آموزش تشکل‌های مردم نهاد است.

حسینی بیان کرد: از مهم‌ترین این امتیازات می‌توان به حضور ۲۵ نفر نماینده استان میزبان در کارگاه‌ها اشاره کرد که این امر سبب بالا بردن همگن سطح علمی و عملی نمایندگان بیشتری از سمن‌های استان مرکزی می‌شود و امیدواریم با استفاده از این امتیازات بتوانیم گامی مهم و موثر در پیشبرد اهداف دولت در راستای توانمندسازی سمن ها برداریم .

در حاشیه این نشست از ۱۱ عضو موثر و فعال در برگزاری جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری با تقدیم لوح هایی تقدیر شد.