عربستان به گزارش سازمان ملل متحد در مورد کشتن کودکان یمنی اعتراض کرد

نگام ، بین الملل _ عربستان سعودی به شدت به یک گزارش سازمان ملل متحد در مورد متهم کردن ائتلاف به رهبری این کشور به کشتن و زخمی کردن کودکان یمنی اعتراض کرده است.

به گزارش بی بی سی فارسی ، عبدالله معلمی، سفیر عربستان سعودی در سازمان ملل متحد در مصاحبه با خبرنگاران، این گزارش را “غیر دقیق و گمراه‌کننده” خوانده است.

ائتلاف به رهبری عربستان سعودی در یمن در گزارش سازمان ملل متحد به خاطر حملات به مدارس و بیمارستان‌ها و کشتن و زخمی کردن کودکان در فهرست سیاه قرار گرفته است.

البته در این فهرست اشاره شده که این ائتلاف گام‌هایی برای بهبود وضعیت برداشته است.

در این گزارش سازمان ملل متحد به کشتن و زخمی شدن ۶۸۳ کودک یمنی اشاره شده است.

سفیر عربستان سعودی در سازمان ملل متحد گفته است: “ما نهایت احتیاط را برای ممانعت از آسیب زدن به غیرنظامیان اعمال می‌کنیم.”

در این گزارش که روز پنجشنبه به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارائه شد، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد این ائتلاف را در این فهرست قرار داد اما در عین حال خاطرنشان کرد که این ائتلاف گام‌هایی برای دفاع از جان کودکان در یمن برداشته است.

یمن پس از چند سال جنگ داخلی، آسیب‌های جدی دیده است. عربستان سعودی و متحدانش از عبدربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری یمن حمایت می‌کنند که در حال مقابله با نیروهای حوثی و متحدانشان هستند.

نیروهای دولتی یمن، نیروهای حوثی و گروه القاعده در شبه جزیره عربستان هم در فهرست سازمان ملل متحد حضور دارند بدون آن که تلاشی برای بهبود وضعیت کرده باشند.