خودداری جلالی و نعمتی از امضای نامه حمایت از خاتمی!

نگام ، سیاسی _ کاظم جلالی و بهروز نعمتی دو نماینده تهران برخلاف دیگر نمایندگان پایتخت نامه تذکر به رییس جمهور در حمایت از رییس دولت را امضا نکردند.
به گزارش پایگاه خبری ندای ایرانیان  در روزهای اخیر ایجاد محدودیت های جدید برای رییس دولت اصلاحات حاشیه های زیادی را به وجود آورده است به طوریکه سخنگوی قوه قضاییه به این مسائل واکنش نشان داد و گفت هیچ کدام از محدودیت های ذکر شده جدید نیستند.
با این حال فراکسیون امید محدودیت های موجود برای رییس جمهور اسبق را در تعارض با قانون اساسی دانسته و در این راستا نامه ای خطاب به رییس جمهور نوشته است. نامه ای که در آن خبری از امضای کاظم جلالی و بهروز نعمتی دو چهره نزدیک به رییس مجلس نیست.
نکته قابل توجه دیگر در این نامه تعداد امضاکنندگان آن است. در صورتی که بیش از نیمی از مجلس نشینان با لیست امید و حمایت رییس دولت اصلاحات وارد مجلس شدند امروز تنها ۸۶ نفر نامه حمایتی از رییس جمهور دولت هفتم و هشتم را امضا کرده اند. البته با توجه به اینکه هنوز با گذشت ۱۷ ماه از شروع به کار مجلس دهم هنوز تعداد اعضای فراکسیون امید مشخض نشده به نظر می رسد نباید انتظار دیگری داشت.
شاید اگر از ابتدا تعداد اعضای اصلاح طلب مجلس مشخص می شد تصویر نادرستی در افکار عمومی شکل نمی گرفت و فردای انتخاب نشدن محمدرضا عارف به عنوان ریاست مجلس نه خبری از نقدهای تند و تیز بود و نه خبری از دلسردی طیف عظیمی از مخاطبین اصلاح طلب!