نامدار ترین زن تاریخ هنر، فریدا کالو

نگام، فریدا کالو، نقاش مکزیکی و یکی از زنان نامدار تاریخ هنر معاصر، در روز ششم جولای سال ۱۹۰۷ میلادی متولد شد و سیزدهم جولای ۱۹۵۴ در سن ۴۷ سالگی چشم از دنیا فروبست.

,[categoriy]

 

,[categoriy]

به گزارش آکاایران: فریدا، اکثر برای خودنگاره های هنرمندانه اش، سرشناس هست. گرچه وی فقط در پایان زندگی بود که اندکی به شهرت رسید اما سبک ویژه ای که در آثارش داشت و همینطور، زندگی پرماجرا و شیدایی، وی را به نامی ترین زن تاریخ هنر بدل کرد.

 

,[categoriy]

نامی ترین زن تاریخ هنر

 

فریدا کالو از ۶ سالگی به خاطر ابتلا به مریضی فلج اطفال، برای تمام عمر از ناحیه پا معلول شد. در سال ۱۹۲۵ در ۱۸ سالگی در نتیجه تصادف با اتوبوس، ستون فقرات و لگن خاصره او از چند جا شکست. وی در یکی از آثار هنری خود، ستون فقراتش را به صورت ستون سنگی درهم شکسته ای ترسیم کرده هست.

 

,[categoriy]

گرچه، او از آسیب های جسمانی خود جان سالم به در برد و در نهایت قادر به راه رفتن شد. با این وجود، درد پای فریدا هرگز به طور کامل از بین نرفت و از آن جا که پای راست او همۀ وقت لاغرتر از پای دیگرش بود، باعث شد تا پایان عمر در همۀ جا با دامن های بلند حاضر شود.

 

,[categoriy]

در ۲۰ سالگی بود که به نقاشی روی آورد و اکثر به کشیدن صورت اندوهگین و اندام دردکشیده خود می پرداخت.

 

,[categoriy]

فریدا کالو در زمان زندگی، اکثر بعنوان همسر «دیگو ریورا»، نقاشی بزرگ و سرشناس کشور مکزیک، مطرح بود. اما ازدواج انها با دشواری ها و فراز و فرود بسیاری همراه بود که فریدا از آن بعنوان یکی از مهیب ترین رویدادهای زندگی خود یاد کرده بود.

 

,[categoriy]

آلبوم ای که در زیر تماشا خواهید کرد را «هری اِن آبرامز» از سال های پایانی زندگی فریدا گردآوری و در سال ۲۰۱۵ منتشر کرد. این آلبوم همینطور در مرکز هنرهای خوشگل تروکمورتون در شهر نیویورک نیز به نمایش گذاشته شدند.

 

,[categoriy]
,[categoriy]
,[categoriy]

 

,[categoriy]

 

,[categoriy]
,[categoriy]