واکنش هنرمندان به جعل نام خلیج فارس از سوی ترامپ

نگام، فرهنگ و هنر – هنرمندان ایرانی در اینستاگرام به استفاده از واژه خلیج عربی از سوی رییس جمهور آمریکا واکنش تندی نشان دادند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در پی سخنرانی رییس جمهور آمریکا علیه ایران که در آن از واژه جعلی خلیج عربی استفاده کرده بود بسیاری از چهره‌های سرشناس در اینستاگرام با انتشار مطالبی به این موضوع واکنش نشان دادند.

شهاب حسینی بازیگر برنده جایزه جشنواره کن تصویری از یک نقشه قدیمی در اینستاگرام منتشر کرد که به خوبی نام خلیج فارس بر آن دیده می‌شود. او هشتگ «خلیج فارس» را به اشتراک گذاشت و نوشت: «بدون شرح»

جواد رضویان بازیگر آثار طنز سینما و تلویزیون در این باره نوشت: «تا هست جهان جهل بَدان می ماند، او خلیج فارس را عرب می داند
گر آب رود ز برکه ها بالاتر، یک زشت وزغ ابوعطا می خواند. جانم فداى خلیج همیشه فارس»

 

خلیج فارس یکی از موضوعات مورد توجه هنرمندان ایرانی در خلق آثار هنری است. برای نمونه رضا یزدانی در واکنش به سخنان ترامپ متن ترانه خلیخ فارس را اینستاگرام منتشر کرد که در بخشی از آن آمده است: «یکی فکر کرده دست بردن تو رؤیای ما آسونه
ولی اسم خلیج فارس همیشه فارس می مونه.»

 

ماهایا پطروسیان هم همانند شهاب حسینی تصویر نقشه‌ای را همراه با هشتگ‌های خلیج فارس به فارسی و انگلیسی منتشر کرده است.

 

در این میان اکبر عبدی با کنایه به رییس جمهور آمریکا نوشته است: «بر روی سنگ قبر سربازان خودشان نوشته پرشین گلف زنده باد ایران.»