جهانگیری: یک شخص معمولی هم می‌خواهد سخنرانی کند حداقل نام آن منطقه را یاد می‌گیرد اما ترامپ … ، پیش از پاسخ ایران به ترامپ اتحادیه اروپا به او پاسخ داد

نگام ، سیاسی _ معاون اول رئیس‌جمهور تاکید کرد: مهمترین کاری که باید در برابر شیطنت‌های آمریکا در پیش بگیریم این است که باید در داخل کشور منسجم و متحد باشیم.

جهانگیری با اشاره به سخنان رئیس‌جمهور آمریکا تصریح کرد: مشخص بود که سخنان ترامپ از روی عصبانیت است چراکه او در زمان تبلیغات ریاست‌جمهوری سخنانی گفت اما بعداً با واقعیت‌های اداره کشور و مسائل بین‌المللی روبرو و متوجه شد که تمام سخنانی که برای اخذ رأی از مردم به زبان آورده با واقعیت‌ها مغایر است.

هیچ حرف منطقی از ترامپ شنیده نشده است

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اعتراض ‌ای ترامپ به دولت پیش از خود خاطرنشان کرد: ترامپ به دولت پیش از خود انتقاد می‌کرد که داعش ایجاد کردند و هفت هزار میلیارد دلار پول آمریکا را در منطقه خاورمیانه هزینه کردند.

به گزارش ایلنا، جهانگیری ادامه داد: ترامپ معتقد بود که آمریکا در جریان برجام در مقابل ایران عقب‌نشینی کرده و می‌گفت که اگر من رئیس‌جمهور شوم خیلی کارها انجام خواهم داد و اکنون که مدتی از ریاست‌جمهوری او سپری شده، هیچ حرف منطقی از او شنیده نشده و کسی جز نفرت، تهمت، بدبینی، دروغ و توهین حرف دیگری از او نشنیده است.

معاون اول رئیس‌جمهور سخنان شب گذشته ترامپ را تکرار اتهامات ناروا، ناصحیح و دروغ نسبت به ملت ایران که ملتی متمدن، تاریخ‌ساز و اثرگذار در تمدن جهانی هستند دانست و ابراز داشت: یک شخص معمولی وقتی می‌خواهد درباره منطقه‌ای سخنرانی کند حداقل سعی می‌کند که نام آن منطقه را یاد بگیرد اما رئیس‌جمهور آمریکا برخلاف تمام اسناد معتبر بین‌المللی، خلیج فارس را که قرن‌هاست با این نام در اسناد بین‌المللی ثبت شده، با نام جعلی به کار برده است.