بوزداغ: ترکیه از روند الحاق به اتحادیه اروپا منصرف نخواهد شد

نگام، بین الملل – معاون نخست وزیر ترکیه در ارتباط با روند عضویت کشور در اتحادیه اروپا گفت ما بر ادامه این مصمم بوده و از آن منصرف نخواهیم شد.

بکر بوزداغ، معاون نخست وزیر و سخنگوی دولت ترکیه در ارتباط با روند عضویت کشوز در اتحادیه اروپا گفت: «از سال ۱۹۶۰ برای این امر تلاش می کنیم. از سال ۱۹۶۳ کشور دومی غیر از ترکیه برای عضویت در انتظار نبوده است.

وی سخنان فوق را در مراسم آغاز بازسازی مسجد ایوب سلطان و تبدیل آن به یک مجموعه دینی فرهنگی مجتمع که توسط سازمان‌های دیدگاه ملی جامعه اسلامی در استراسبورگ فرانسه انجام خواهد گرفت اظهار داشت.

ادامه اظهارات معاون نخست وزیر ترکیه در مراسم مذکور به شرح زیر است:

«ما خواستار ادامه این روند به رغم تمامی سختی ها بوده و از ادامه آن منصرف نخواهیم شد. به غیر از ترکیه هیچ کشور دیگری مورد دوگانگی و تغییر قوانین در حین ادامه روند قرار نگرفته است.

اگر دقت کنید ترکیه به رغم این مشکلات از این مسیر جدا نشده است. تمامی موضوعات مطروحه و فصول که گشایش یافته بودند، به پایان رسیدند اما به نتیجه نرسیدند.

به خوبی می دانیم که ترکیه موجب افزایش قدرت اتحادیه اروپا خواهد شد. این روند در یک چارچوب برد برد برای طرفین مفید خواهد شد.

همه کشورها در مناسبات خود با ترکیه و بالعکس بر اهمیت منافع متقابل توجه می کنند. اختلافات و مناقشات ترکیه با کشورهای دیگر نباید سازمان های اتحادیه اروپا و روند عضویت را تحت تاثیر قرار دهد.

اگر در یک جایی مشکل باشد، انعکاس آن از جای دیگر می شود. این ناحقی و بی عدالتی بزرگیست. در قبال ترکیه استاندارد دوگانه اعمال می شود.

نباید خشونت، ترور و کشتار را در همسان با اسلام دانست. امروز تمامی گروهای تروریستی مانند داعش، فتو، القاعده و بوکو الحرام در حال دشمنی با اسلام هستند.

با نگاهی به اعمال اقدامات تروریستی داعش مشاهده می کنیم که اقدامات آنها مورد قبول مسلمانان و بشریت نیست. آنها از شیطان هم بدترند، زیرا به دنبال نفرت انگیزی و ایجاد دشمنی میان مسلمانان و همه انسان ها هستند. این گروه های تروریستی بیشترین ضرر را به مسلمانان و اسلام می زنند.

بعضی برداشت های منفی در غرب مانند ناامنی در ترکیه وجود دارد. امنیت ترکیه بیشتر از استرازبورگ است. آنکارا و ترکیه به اندازه پاریس و فرانسه امن است. هر چیزی که در مورد ترکیه می شنوید آن را با استفاده از منابع ترکیه بررسی کنید.

آن زمان دروغ ها و افتراها را خواهید دید. کسانی که علیه ترکیه نفرت پراکنی می کنند عناصر وابسته به فتو و پ.ک.ک هستند که در غرب با لباسی شیک و کت و شلوار راحت گشته و علیه ترکیه فعالیت و اتهام زنی می کنند.

در روزنامه، مطبوعات و رسانه های غربی و حتی با استفاده از پول سعی در ورود به سیاست غرب و ترویج دروغ و اتهام علیه ترکیه هستند.

با تهیه گزارش های جعلی و ارسال انها به سازمان های بین المللی، احزاب و سازمان های مردم نهاد سعی در ایجاد چهره و ذهنیتی منفی از ترکیه می کنند».