هفته آینده در صحن مجلس؛ وزیر اطلاعات در خصوص علت بازداشت ادمین های کانال تلگرامی پاسخ می دهد

نگام ، سیاسی _ سوال نمایندگان از وزیر اطلاعات در خصوص علت بازداشت ادمین های کانال تلگرامی هفته اینده در صحن مجلس رسیدگی می شود.

به گزارش اعتمادآنلاین علیرضا رحیمی در یادداشتی که در کانال تلگرامی اش منتشر شد نوشت: در پی بازداشت و محاکمه چند ادمین کانالهای تلگرامی دو ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری و طولانی شدن فرایند بازداشت و محاکمه آنها، چند تن از نمایندگان سوالی را از وزیر اطلاعات تسلیم هیات رییسه مجلس نمودند.

وی ادامه داد: این سوال با حضور وزیر اطلاعات و معاونین وی و همچنین نمایندگان سئوال کننده در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مطرح و مورد رسیدگی قرار گرفت که بدلیل قانع نشدن نمایندگان سوال کننده برابر ایین نامه داخلی مجلس در صحن مطرح خواهد شد و رسیدگی به این سوال در دستور کار هفته آینده مجلس قرار گرفته است.
این نماینده مجلس تصریح کرد: وزیر اطلاعات در کمیسیون امنیت ملی اعلام داشته که وزارت اطلاعات هیچگونه ورودی در بازداشت و پرونده ادمین های موضوع سئوال نداشته و مرجع امنیتی دیگری اقدام به بازداشت و پیگیری روند محاکمه آنها نموده است.
رحیمی خاطرنشان کرد: وزیر اطلاعات ضمن اینکه وجاهت و توجیهی برای اتهامات وارده به ادمینهای موضوع سئوال قائل نیست، مخاطب سئوال را وزارت اطلاعات نمیداند و در مقابل، نمایندگان سئوال کننده معتقدند مرجع رسمی امنیتی کشور وزارت اطلاعات است و نسبت به سئوال مطرح شده مسئولیت وارد و باید به مجلس پاسخگو باشد.
 وی اظهارداشت: پرونده قضایی ادمینهای بازداشت شده پس از محکومیت بدوی و در پی اعتراض آنها هم اکنون در مرحله تجدید نظر قرار گرفته است.