برگزاری کنگره بین المللی «نهادهای بهداشتی و درمانی جهان اسلام» در استانبول

نگام، بین الملل – دومین کنگره بین المللی نهادهای بهداشتی و درمانی جهان اسلام از ۲۸ نوامبر تا اول دسامبر در شهر استانبول ترکیه برگزار خواهد شد.

دکتر قاسم سزن، مدیر کل بنیاد «SAĞLIK-DER» ترکیه طی بیانیه ای اعلام کرد که قرار است دومین کنگره بین المللی «نهادهای بهداشتی و درمانی جهان اسلام» از ۲۸ نوامبر تا اول دسامبر سال جاری دراستانبول برگزار شود.

در این بیانیه‌ آمده است: “در این کنگره راه های توسعه سیاست های بهداشتی، کمک‌های ملی و بین المللی، کمک رسانی به کشورها و مردمی که کمبودهای بهداشتی دارند و چگونگی انجام مسئولیت های انسانی بحث و بررسی خواهد شد.”

در بخش دیگری از این بیانیه تاکید شده است: “ترکیه که همواره در کنار مظلومان بوده است، در بخش مراقبت های بهداشتی نیز مسئولیت خود را انجام خواهد داد. ترکیه در زمینه رفع مشکلات بهداشتی مسلمانان جهان در جغرافیای اسلامی الگو است.”

سزن هدف از برگزاری این کنفرانس را کمک رسانی به کشورهایی که در خصوص ارائه خدمات بهداشتی دچار مشکل هستند بدون در نظرگرفتن ادیان، زبان و ملیت آنان عنوان کرده است.

در این بیانیه ضمن اشاره به مشکلات کشورهای آفریقایی و کودکان در مناطق مختلف جهان همچنین آمده است: “مردم کشورهای توسعه یافته در آرامش زندگی می کنند، اما مردم کشورهای آفریقایی و برخی کشورهای آسیای جنوبی دچار مشکلات زیادی در زمینه تامین لوازم پزشکی و بهداشتی هستند. این بی عدالتی بزرگی است. ما در کنار مردم خاورمیانه که شاهد قتل عام و ظلم هستند می ایستیم و کمک به این مردم را ادامه می دهیم. در مقابل بی عدالتی ها، ظلم و فقر ایستادگی خواهیم کرد. بزرگترین هدف ما کمک رساندن به مسلمانان جهان است.”