سرکوبگران حقیقت، پیام آوران ظلمت / محسن افخمی

نگام، سیاسی_ عربستان مدرسه وهابیت و تفکرات تکفیری و افراطی دنیای امروز است

چه کسی است نداند تروریست‌های تکفیری همان مدرسه وهابیت تکفیری و دست‌آموز آْل‌سعود هستند که امروز، وظیفه انحراف در افکار عمومی و پنهان کردن صهیونیست‌ها به عنوان دشمنی و ابراز دشمنی به دوستان را عهده‌دار شده‌اند تا جای دوست و دشمن تغییر کند.
از ۴ سال قبل شمال لبنان را به اردوگاه تاکتیکی برای ارسال تروریست و سلاح به سوریه قرار دادند و امنیت را از مردم بقاع و شمال لبنان گرفتند تا سوریه را که عمق استراتژیک مقاومت است،‌نابود کنند. هر آنچه از عربستان سعودی در حافظه تاریخی خود در لبنان داریم، حکایت از فساد و عیاشی‌های آخر هفته بود که به کاخ‌های خود در لبنان و کازینوهای قمار می‌آمدند. و عده‌ای را برای خدمت به خود دست‌آموز و نوکر کرده بودند، اما وقتی پایشان به قمارخانه‌های لندن باز شد، لبنان را فراموش کردند هرچند سوغات تکفیری و تروریستی برای لبنان و منطقه به ارمغان آوردند.
امروز که صدای عدالت و مخالفت با ظلم و کشتار عربستان در بحرین و قتل عام و انتقام و ویرانی آنها در یمن و درکل منطقه از زبان سیدحسن نصرالله بلند شده است، زوزه گرگ‌های صهیونیستی با شغال‌‌های ارتجاع عرب بلند شده است.
تکرار زوزه‌های صهیونیست که امروز از عربستان سعودی و شورای همکاری خلیج در اتهام به تروریست‌ بودن حزب‌الله شنیده می‌شود، به این دلیل است که تنها راه نجات صهیونیست‌ها و حفاظت از منافع استکباری و استعماری آمریکا در خاورمیانه، از طریق فتنه‌گری و جنگ‌افروزی و ایجاد واگرایی در میان ملل منطقه است.
نکته جالب اینکه صهیونیست‌ها در هفته‌ای اخیر یک اعتراف را تکرار کردند که اگر به لبنان حمله کنند، موشک‌های حزب‌الله آنها را نابود می‌کند. در سوریه نیز همه آنچه که در ۴ ماه گذشته ثبت شده، این است که عربستان، آمریکا و ترکیه برای نابودی تروریست‌های تکفیری که توسط روسیه، سوریه و حزب‌الله در حال از بین رفتن هستند، عزادار هستند.
این بن‌بست راهبردی برای صهیونیست‌ها، عربستان و غرب موجب شده تا آنچه تا به حال پنهان بود، آشکار شود و وزیر خارجه و مقامات عربستانی به تل‌آویو سفر کنند و از آنها کمک بخواهند تا برای نجات تروریست‌ها در جنوب سوریه وارد عملیات شوند.
مدت‌هاست که مقامات صهیونیستی خواستار آشکار شدن روابط پنهان برخی دول عرب با اسرائیل هستند و شیمون پرز در سال ۲۰۰۶ به این امر اشاره کرد و پس از آن نیز بنیامین نتانیاهو و خانم لیونی که به قول خود با تعدادی از سران عرب روابط جنسی داشته، تکرار کردند.
شرایط امروز محور ارتجاع عرب و بویژه عربستان که در یمن، بحرین، عراق، سوریه و اکنون در لبنان و حتی در شمال آفریقا در باتلاق مانده است، موجب شده تا مقامات صهیونیست برای عادی و علنی شدن روابط با ارتجاع عرب شرط بگذارد. چرا که نتانیاهو و دیگر افراطیان صهیونیست بارها گفته بودند ما نیازی به ارتجاع عرب نداریم و نیازی نیست که سرزمین‌های اشغالی را به فلسطینی‌ها پس بدهیم.
شرایط امروز عربستان، آنها را به ذلتی رسانده که باید از ادبیات اسرائیلی در برابر مقاومت استفاده کنند و شورای همکاری خلیج فارس با صهیونیست‌ها را در تونس جمع کنند تا عزت و شرف عربی را تروریست بنامند.
جالب‌تر اینکه آنها تروریست‌های تکفیری را معارض مسلح معرفی می‌کنند و مقاومت پرافتخار در تاریخ عربی و اسلامی را تروریست!! ، آیا می‌توان شیر را شغال و روباه معرفی کرد و روباه و شغال را شیر دانست؟!
در ۵ سال گذشته ده‌ها میلیارد دلار توسط عربستان و بقیه حاکمان فاسد عربی، برای جنگ‌افروزی، قتل و ویرانی در خاورمیانه هزینه شده تا آخرین خدمت خود به استعمار غربی و یا رژیم صهیونیستی را کامل کنند. اکنون به سراغ لبنان رفته‌اند تا همزیستی طوایف و آرامش مردم لبنان را با ماجراجویی‌های جدید بر هم بزنند.
اگر عربستانی‌ها اندک الفبای سیاست را می‌دانستند، با همین ده‌ها میلیارد اگر در کشورهای عربی به نیازمندان کمک می‌کردند، عمران و آبادی راه می‌انداختند، فلسطین را نمی‌فروختند، دشمن اصلی اسلام و عربیت را دوست نمی‌گرفتند، فتنه‌گری مذهبی نمی‌کردند، تکفیری‌ها را به جان مردم و کشورها نمی‌انداختند، از عزت و اعتبار بیشتری برخودار بودند.
ولی امروز به هیولای وحشتناکی تبدیل شده‌اند که به مردم خود هم رحم نمی‌کنند و آنها را در فقر و ذلت نگه داشته‌اند. آنها نمی‌دانند که با حمایت اسرائیل و استعمار غربی به نقطه پایان نزدیک می‌شوند و باید در کوچه و پس‌کوچه‌های لندن و به همانجا که آمده‌اند، باز گردند.

یاداشتی که فیسک، تحلیلگر ارشد روزنامه ایندیپندنت، نوشته است، نمونه ای بسیار زیبایی از تفسیر اوضاع کشور عربستان و اسرائیل و آمریکاست، فیسک در این یاداشت این سه کشور را به عنوان پیام آوران واقعی ظلم و پایمال کننده ای حقایق معرفی کرده است.

«رابرت فیسک»، تحلیلگر ارشد مسائل خاورمیانه و روزنامه نگار معروف انگلیسی در یادداشتی در روزنامه «ایندیپندنت» از رژیم صهیونیستی، عربستان سعودی و آمریکا به عنوان «سرکوبگران حقیقت» و «هم‌پیمانان ظلم» یاد کرده است.

وی با اشاره به اقدام اخیر رژیم صهیونیستی در تعطیلی شبکه خبری الجزیره نوشته است: «وقتی شبکه خبری الجزیره قطر کاری می‌کند که اسرائیلی‌ها و سعودی‌ها خواستار تعطیلی آن می‌شوند، احتمالاً کاری انجام داده که صحیح بوده است. به هر حال، انجام دادن کاری که باعث ائتلاف اشغالگران اسرائیلی و ذبح‌کنندگان سعودی شود، خود دستاورد است.»

این تحلیلگر مسائل خاورمیانه  با اشاره به اظهارات «ایوب کارا»، وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی درباره تعطیلی شبکه خبری الجزیره نوشته است: «ایوب کارا، در واقع از همتایانش در کشورهای عربی خط گرفته است و به این موضوع اعتراف هم می‌کند. او گفت:’اسرائیل مجبور است علیه رسانه‌هایی که تقریباً تمامی کشورهای عربی آن را حامی تروریسم تشخیص داده‌اند، اقدامی انجام دهد.’»

«فیسک» نوشته است: «بنابراین، چنانکه به نظر می‌رسد اسرائیلی‌ها دارند درس آزادی رسانه‌ها را از کشورهای عربی یاد می‌گیرند؛ البته نه فقط از سعودی‌ها، بلکه از ‘تقریباً تمامی کشورهای عربی’ که رسانه‌های آزادشان، سنگرهای حقیقت‌جویی و دشمنان سرسخت رژیم‌های مستبد هستند و در قانون اساسی‌شان در برابر سوءاستفاده دیکتاتورها مصون شده‌اند. عذرمان را بابت طنین‌انداز شدن صدای خنده بپذیرید، اما آیا این چیزی است که اسرائیل می‌خواهد خودش را با آن تعریف کند؟»

روزنامه‌نگار مطرح انگلیسی در ادامه نوشته است: «بازداشت بدون محاکمه، اعدام‌های فراقضایی، نقض حقوق بشر، فساد، حکومت نظامی؛ یا بگذارید یکباره این را بگوییم: همه اینها خصائص ‘تقریباً همه’ کشورهای عربی و اسرائیل در سرزمین‌هایی که اشغال کرده هستند.»

رابرت «فیسک» در ادامه، آمریکا را یکی دیگر از اعضای اتحاد شوم میان عربستان و اسرائیل برای سرکوب حقیقت و ظلم خوانده و نوشته است: «نباید فراموش کرد که رئیس‌جمهور مجنون آمریکا و رژیم نامعمولش نیز بخشی از همین کنفدارسیون شیعه‌ستیز اسرائیل و عربستان است.»

او با اشاره به قرارداد تسلیحاتی ۳۵۰ میلیارد دلاری ترامپ با رژیم سعودی، اتهام‌پراکنی‌های آن علیه ایران و مخالفتش با رسانه‌ها نوشته این اقدامات دولت آمریکا را به عنوان یک «عضو خودمانی» از همین ائتلاف مطرح می‌کند. فیسک همچنین نوشته ائتلاف آمریکا-عربستان و اسرائیل از دیرینه‌ای طولانی برخوردار است.

تحلیلگر ارشد مسائل خاورمیانه در ادامه این یادداشت نوشته است: «اما مشکل امروز هم در شرق و هم در غرب این است که دولت‌های ما دوستانمان نیستند. آنها حاکمان ستمگر بر ما و اربابانمان، سرکوبگران حقیقت و هم‌پیمانان ظلم هستند.»

او می‌نویسد: «نتانیاهو می‌خواهد دفتر الجزیره در بیت‌المقدس را تعطیل کند. محمد بن سلمان در عربستان خواهان انجام همین کار در قطر است. جورج دبلیو بوش (رئیس‌جمهور اسبق آمریکا) دفاتر الجزیره در کابل و بغداد را بمباران کرد. ترزا می برای اینکه مبادا عربستان آزرده‌خاطر شود، از انتشار یک گزارش دولتی درباره تأمین مالی تروریسم در انگلیس جلوگیری کرد، و تونی بلر هم دقیقاً با همین دلیل جلوی تحقیقات پلیس درباره رشوه شرکت تسلیحاتی BAE و عربستان را گرفت.»

فیسک در پایان نوشته است: «و بعد ما می‌خواهیم بدانیم که چرا در خاورمیانه جنگ دایر است؛ و چرا داعش که اسرائیل بمبارانش نمی‌کند، کشورهای عربی خلیج فارس تأمین مالی‌اش می‌کنند و روسای جمهور و نخست‌وزیران ما ناز سَلَفی‌های هم‌رزم آنها را می‌کشند، هنوز وجود دارد.»